یك فوریت طرح تغییر در بررسی پرونده های باغات رای نیاورد

یك فوریت طرح تغییر در بررسی پرونده های باغات رای نیاورد

به گزارش پروژه آسان اعضای شورای شهر تهران به یك فوریت طرح بررسی پرونده باغات كه برپایه آن رویه بررسی نوعیت زمین در شورا تغییر می كرد، رای مثبت ندادند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی یک فوریت طرح پیشنهادی بررسی پرونده باغات روی میز شورای شهر قرار گرفت و محمد سالاری در غیاب محسن هاشمی بعنوان پیشنهاد دهنده این طرح اظهار نمود: اعضای شورای شهر تهران به یاد دارند که یکبار در جلسه هم اندیشی در مورد فرایند بررسی پرونده باغات و حواشی آن صحبت کردیم و قرار شد که در مورد نحوه ی بررسی پرونده ها یک تجدیدنظری صورت گیرد.

وی با بیان این که فرایند تشخیص باغ بودن یک ملک در کمیسیون ماده هفت و شورا فرایند را طولانی می کرد، افزود: از آنجایی که برپایه آئین نامه مصوب شورایعالی استان ها ملاک تشخیص باغ بودن یا نبودن یک ملک مشخص است و چند شاخصه مشخص دارد مثلا سند ملک ملاک عمل قرار گیرد یا چنانچه کمیسیون ماده 12 به صراحت باغ بودن یک ملک را تشخیص داد ما هم آنرا باغ تشخیص دهیم و در همان مناطق در مورد ملک مذکور تصمیم گیری شود و دیگر به کمیسیون ماده هفت و شورا ارجاع نشود.

سالاری با بیان این که من در کلیات این طرح نگرانی هایی دارم اما بهتر است این بررسی های تخصصی در کمیسیون ها صورت گیرد، اظهار داشت: البته نگرانی هایی هم در مورد پرونده های جاری وجود دارد که البته این پرونده ها باید طبق روال فعلی ادامه داشته باشد و در خیلی از کلانشهرها هم این رویه اجرا شده است.

در ادامه امینی – نایب رئیس شورای شهر – در واکنش به این طرح پیشنهادی اظهار نمود: به سبب مشکلات بوجود آمده در راه تشخیص باغات یک کمیسیون مشترک بین شهرسازی و حقوقی تشکیل شد و قرار شد ما تصمیم گیری نماییم، ولی اکنون می بینم که تصمیم مشترک این دو کمیسیون اعمال نشده است.

وی با بیان این که تمام مقررات تشخیص نوعیت زمین برپایه قوانین فرادستی است، خاطرنشان کرد: بنظر می رسد باید یک کارگروه دیگر تشکیل گردد تا مبادا اوضاع پیچیده تر شود.

به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، یک فوریت طرح بررسی پرونده باغات رای نیاورد و این طرح به صورت عادی جهت بررسی بیشتر به کمیسیون های تخصصی ارجاع داده شد.
منبع:

1399/06/23
21:58:20
5.0 / 5
1894
تگهای خبر: شاخص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه