۸۵ درصد وقت دانش آموزان در اختیار آموزش و پرورش نیست

۸۵ درصد وقت دانش آموزان در اختیار آموزش و پرورش نیست

به گزارش پروژه آسان مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینكه ۸۵ درصد وقت دانش آموزان در اختیار ما نیست و این مساله دغدغه جدی ما بوده است اظهار داشت: خوشبختانه با ایجاد شبكه شاد و ظرفیتی كه در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت معاونت پرورشی و فرهنگی دراین زمینه پیشتاز شده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی رمضانی در آیین افتتاحیه و رونمایی از پوستر دوره آموزشی سواد رسانه ای ویژه فعالان حوزه قرآن، عترت و نماز که به صور ت زنده از شبکه شاد پخش گردید، با اشاره به اینکه ۸۵ درصد وقت دانش آموزان در اختیار ما نیست و این مورد دغدغه جدی ما بوده است اظهار نمود: خوشبختانه با ایجاد شبکه شاد و ظرفیتی که در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت معاونت پرورشی و فرهنگی در این حوزه پیشتاز شده است.
وی ادامه داد: حوزه اداره کل قرآن، عترت و نماز به پشتوانه تجربه، تخصص و پویایی که در این عرصه دیده می شود به خوبی به مبحث استفاده از فضای مجازی ورود پیدا و مخاطبان خویش را شناسایی کرده اند.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش همینطور افزود: تولیدات برنامه های قرآنی در کانال هایی غیر از کانال های قرآنی دیده می شود که نشان دهنده تولیدات تمام ساحتی است.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: کانال های ما باید با حضور دانش آموزان فعال شود و اصل بر جذب دانش آموزان باشد. حضور دانش آموزان در کانال ضروریست بنابراین مربیان باید در جذب دانش آموزان در کانال های پرورشی تلاش کنند و دغدغه اصلی شان عضو گیری باشد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمدرضا مسیب زاده، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش هم با اشاره به اینکه خداوند را شاکریم که از پیشگامان در عرصه فضای مجازی هستیم اظهار داشت: حضور پر رنگ در عرصه فرهنگی با استفاده از فضای مجازی همواره از منویات مقام معظم رهبری بوده است و ما خرسندیم که به ندای ایشان لبیک گفتیم.
وی ادامه داد: دوره آموزشی سواد رسانه ای ویژه فعالان حوزه قرآن، عترت و نماز، ۳۰ درصد دانشی است و آنهایی که معتقدند بر مبنای فرمایشات رهبری باید افسر جنگ نرم باشند در این دوره شرکت می کنند. این دوره بسیار کاربردی است و مشارکت کنندگان پس از این دوره باید یک تولید کننده محتوای فضای مجازی باشند.
مسیب زاده با تاکید بر اینکه کانال های ما باید با حضور دانش آموزان فعال شود و اصل بر جذب دانش آموزان باشد اظهار نمود: حضور دانش آموزان در کانال های ما ضروریست و مربیان باید در جذب دانش آموزان در کانال های پرورشی تلاش کنند.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، اسماعیل بحری زاده، قائم مقام سازمان دانش آموزی هم در این برنامه اظهار داشت که مسلح شدن به علم و فناوری روز، یکی از ضروریات انکار ناپذیری است که اگر ما بعنوان متولیان نظام تعلیم و تربیت از آن غلفت نماییم خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت و نسل آینده از ما رضایت نخواهند داشت.
منبع:

1399/07/10
13:44:43
5.0 / 5
1468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه