آموزش دانش آموزان استثنایی در دوران كرونا رها نشد

آموزش دانش آموزان استثنایی در دوران كرونا رها نشد

به گزارش پروژه آسان رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران درباره وضعیت آموزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه خصوصاً كودكان ناشنوا در دوران كرونا اظهار داشت: مشكلی در این زمینه وجود ندارد و آموزش با شیوع ویروس كرونا در فضای مجازی شروع شده است.


شهناز کریمی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت کودکان لطمه دیده شنوایی در تهران اظهار داشت: در شهر تهران ۱۲۲۷ دانش آموز کم شنوا و ناشنوا داریم که حدود ۷۰۰ نفرشان در مدارس خاص و مابقی که ۵۲۰ نفر هستند در مدارس عادی پذیرا و در چارچوب طرح تلفیقی درس می خوانند.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران درباره وضعیت آموزشی دانش آموزان ناشنوا در دوران کرونا نیز اظهار نمود: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و آموزش با شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی شروع شده است.
وی ادامه داد: بواسطه شرایط خاص، این دانش آموزان قبلا هم در فضای مجازی فعالیت داشتند و تجربه کار در فضای مجازی را داشتیم؛ هرچند کرونا موجب شد همکاران ما کار بیشتری انجام دهند.
کریمی با اعلان اینکه سال تحصیلی گذشته و در زمان تعطیلی مدارس به سبب کرونا، همه معلمان با دانش آموزان خود در ارتباط بودند و امر آموزش را پیگیری می کردند اظهار داشت: تمام بچه هایی که به تبلت و گوشی و یا اینترنت دسترسی نداشتند را شناسایی کردیم؛ برای برخی دانش آموزان از طرف مدیران مدارس گوشی تهیه شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران اضافه کرد: برای برخی دیگر بسته های آموزشی تهیه و ارسال شد و هیچ کدام رها نشده بودند. حتی معلمانی داشتیم که به مراکز بهزیستی و یا منزل دانش آموزانشان می رفتند و به آنها درس می دادند.
وی با اشاره به اینکه امسال هم روش حضوری و غیرحضوری همزمان ارائه می شود عنوان کرد: با خانواده ها هماهنگ هستیم، برای اینکه وضعیت را پیش بینی می کردیم و برنامه ریزیهای لازم در این زمینه پیش از ۱۵ شهریور انجام شده بود.
کریمی درباره طرح تحولی راه اندازی نهضت آموزش زبان اشاره و بریل اظهار داشت: آموزش زبان اشاره و بریل جزو حقوق ملی و شهروندی افراد است؛ در مرحله اول دانش آموزان و معلم های ما، در مرحله دوم والدین و در مرحله سوم برای رابطین نهادها و دستگاه ها آموزش هایی را خواهیم داشت.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران اضافه کرد: در شهر تهران از سال قبل آموزش زبان اشاره را شروع کردیم ولی امسال با توان بیشتری ورود کرده ایم. سه کلاس در فضای مجازی برای آموزش معلمان برقرار شده است و روز گذشته نیز نشستی با آتش نشانی داشتیم و طی تفاهم نامه ای با آتش نشانی آموزش زبان اشاره را برای آنها خواهیم داشت. با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز جلسه ای برگزار شده است.
وی با اعلان اینکه در مراحل اول، ابتدا معلمان استثنایی خود ما آموزش می بینند و اطلاعات شان به روز رسانی می شود اظهار داشت: در فازهای بعدی آموزش به خانواده ها، معلمان مدارس عادی و سایر اقشار را خواهیم داشت.
منبع:

1399/07/12
13:57:55
5.0 / 5
1410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه