والدین تهدیدات ارسال كنندگان كلیپ های مومو را جدی نگیرند

والدین تهدیدات ارسال كنندگان كلیپ های مومو را جدی نگیرند

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران با اشاره به ارسال كلیپ های «مومو» برای برخی كاربران به خصوص دانش آموزان اظهار داشت: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال كنندگان كلیپ های «مومو» را جدی نگیرند و استرس و اضطراب را به فرزندان خود منتقل نكنند.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا سرهنگ سید نظام موسوی اظهارکرد: رسیدگی به ارسال پیام ها و کلیپ های موسوم به «مومو» به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته است و به زودی افراد داخلی که هدف شان اذیت و آزار دانش آموزان بوده است، گرفتار قانون می شوند.

وی از والدین درخواست کرد: در صورت برخورد فرزندشان با محتوای «مومو» با او صحبت کنند و نگرانیش را کاهش دهند چونکه والدین درک بهتری نسبت به تهدیدات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دارند.

موسوی اضافه کرد: در ایام اخیر باردیگر شاهد مطرح شدن چالش «مومو» در سطح برخی استان های کشور بوده ایم و برخی کاربران که بیشتر آنان دانش آموز بوده اند پیام هایی حاوی محتوا و تصاویر «مومو» دریافت کرده اند. دریافت پیام ها و کلیپ های چالش «مومو» بیشتر بوسیله اپلیکیشن واتس آپ صورت گرفته است.

وی در تشریح این مساله اظهار داشت: «مومو» یک اکانت واتس آپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از طرف «مومو» دریافت می کند و بعد از آغاز به گفت و گو از طرف حساب کاربری «مومو» فرد به رفتارهای خطرناک دعوت می شود.

موسوی اضافه کرد: برخی کاربران واتس آپ از حساب های کاربری با شماره ایرانی و گاهی خارجی پیام هایی را به زبان فارسی دریافت کرده بودند که از آنان خواسته شده بود در چالش «مومو» شرکت نمایند. بررسی های گسترده پلیس فتا نشان داد عمده این پیام ها با انگیزه ایجاد مزاحمت ارسال شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی خانواده ها به دنبال ارسال پیام ها و کلیپ های چالش «مومو» برای فرزندانشان بجای راهکارهای فنی و صحبت کردن با آنان نگرانی بیشتری به فرزندان خود منتقل کرده و موجب ایجاد اضطراب در فرزندانشان شده اند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران، موج جدید مزاحمت های موسوم به «مومو» را ناشی از افزایش حضور دانش آموزان در بستر اینترنت دانست و اظهارکرد: پلیس فتا قبل تر درباب خطرات احتمالی استفاده مدارس از واتس آپ هشدار داده بود ولی متاسفانه همچنان شاهدیم که کلاس های مجازی بجای برنامه «شاد» در بستر واتس آپ تشکیل می شود و والدین مجبور هستند اینترنت بدون محدودیت را در بستر یک پیام رسان خارجی در اختیار فرزند خود قرار دهند و همین موضوع زمینه این گونه مشکلات را فراهم نموده است.

موسوی از والدین و معلمان خواست: به هیچ وجه دانش آموزان را به استفاده از پیام رسان های خارجی برای آموزش مجازی هدایت نکنند و مراقبت های لازم را انجام دهند و در صورتیکه به هر علت نیاز به استفاده از بستری دیگر غیر از برنامه «شاد» بود از پیام رسان های داخلی استفاده کنند.

وی مراقبت از داده های خصوصی و عدم افشای اطلاعات در شبکه های اجتماعی و آموزش استفاده صحیح از فضای مجازی را راهکار اصلی پیش گیری از این مشکلات دانست و اظهار داشت: امیدواریم آموزش و پرورش و والدین با ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان از بروز اینگونه مشکلات پیشگیری کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، موسوی در آخر از هموطنان خواست: هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی را با سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir یا شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ در بین بگذارند.
1399/08/06
22:48:04
5.0 / 5
1691
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه