آیین نامه جدید هوانوردی عمومی ابلاغ شد؛

هزینه هر نشست و برخاست ایرتاكسی 9 هزار كیلویی در مهرآباد 12 دلار

هزینه هر نشست و برخاست ایرتاكسی 9 هزار كیلویی در مهرآباد 12 دلار

دولت تعرفه های جدید هوانوردی عمومی و همینطور خدمات پاویون و هم پروازهای عبوری را به وزارت راه و شركت فرودگاه ها با هدف افزایش رقابت پذیری و توسعه هوانوردی عمومی ابلاغ نمود.به گزارش پروژه آسان به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری مصوبه ۲۷ مهر هیئت دولت در مورد آیین نامه اجرایی جدید ماده ۶۳ قانون وصول برخی درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین مصوب سال ۱۳۷۳ در مورد وصول درآمدهای خدمات فرودگاهی را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ نمود.
بر اساس این آیین نامه، هزینه خدمات فرودگاهی برای رونق هوانوردی عمومی شامل مسافری، آموزشی، باری و هواپیماهای شخصی با وزن حداکثر ۹ هزار کیلوگرم هنگام برخاست، که به حساب شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران واریز می شود، با تخفیف روبه رو شده است.
هواپیماهای نظامی، همینطور هواپیماهای غیر نظامی دارای مجوزهای خاص و هواپیماهای اختصاصی مقامات درجه یک (رؤسای دیگر کشورها) از پرداخت خدمات فرودگاهی معاف هستند.
بر اساس این آیین نامه، فرودگاه های امام خمینی (ره)، مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اهواز، اصفهان، تبریز و آبادان گروه یک، بندرعباس، کرمانشاه، یزد، کرمان، بوشهر، رشت، زاهدان، ساری و ارومیه گروه دو و سایر فرودگاه های کشور، گروه ۳ هستند.
طبقه بندی هواپیماهای زیر ۹ هزار کیلوگرم هنگام برخاست هم بر مبنای وزن آنها انجام شده که بر این اساس، هواپیماهای تا ۲۵۰۰ کیلوگرم در گروه یک، ۲۵۰۰ تا ۵۷۰۰ کیلوگرم در گروه دو و ۵۷۰۰ تا ۹۰۰۰ کیلوگرم در گروه ۳ قرار دارند.
همچنین هزینه هر بار نشست و برخاست هواپیماهای زیر ۲۵۰۰ کیلوگرم در فرودگاه های گروه یک، معادل ریالی ۶ دلار، ۲۵۰۰ تا ۵۷۰۰ کیلوگرم معادل ریالی ۹ دلار و ۵۷۰۰ تا ۹۰۰۰ کیلویی ها ۱۲ دلار است.
اما فرودگاه های گروه های ۲ و ۳ از انواع هواپیماهای مذکور به ترتیب ۳، ۶، و ۹ و همینطور ۲، ۴ و ۸ دلار بابت هر بار نشست و برخاست دریافت می کنند.


منبع:

1399/08/08
23:13:53
5.0 / 5
1560
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه