3000 دانش آموز اوتیسمی در سطح كشور داریم

3000 دانش آموز اوتیسمی در سطح كشور داریم

پروژه آسان: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به اختلال طیف اوتیسم در دانش آموزان با نیازهای ویژه اظهار نمود: 3000 دانش آموز در این طیف داریم كه آموزش و حمایت آنان همكاری بیشتر وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش استثنایی را می طلبد.به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی در دهمین گفت و گوی هفته که با حضور وزیر آموزش و پرورش، وزیر بهداشت، مدیران کل آموزش و پرورش استانها و مدیران ۷۶۰ منطقه آموزش و پرورش کشور و بر بستر شبکه و به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد با اشاره به زمینه های همکاری وزارت های آموزش و پرورش و بهداشت اظهار نمود: بیشترین زمینه های همکاری بین دو وزارتخانه وجود دارد چونکه به لحاظ ساختار معاونت سلامت، شورای هماهنگی سلامت استانها، مدارس مروج سلامت، نیروی انسانی مربی بهداشت و طرح های مشترک بهداشت و سلامت را در هر دو وزراتخانه داریم که پیوندها را عمیق تر می کنند.

وی اضافه کرد: همکاری این دو وزارتخانه می تواند کمیت و کیفیت طرح ها را بیشتر کند و جنبه الگویی برای سایر نهادها داشته باشد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اعلان اینکه سبک زندگی باید در مدارس پیگیری شود، اظهار داشت: کرونا موضوعی بسیار پیچیده است که تمام ابعاد زندگی را تحت تاثیر قرار و سبک زندگی را تغییراتی داده است.

حسینی با اشاره به طرح مداخلات به هنگام طلایی اشاره کرد: اگر مداخلات به هنگام باشد معلولیت پنهان به معلولیت آشکار تبدیل نمی گردد و این طرح با جدیت بعنوان بسته تحولی پیگیری می شود.

وی اشاره کرد: در این طرح شناسایی مرحله اول است که در دوران پیش دبستانی و دبستان انجام می گیرد و امسال ۹۹درصد با به کارگیری ۲۰هزار نیروی انسانی شناسایی محقق شده است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در ادامه اظهار داشت: باید از بدو تولد این شناسایی ها صورت بگیرد و متاسفانه بین طرح ها و غربالگری ها هماهنگی نیست و درخواست می نماییم تا داده ها به هنگام و بموقع بین دو وزارتخانه انتقال داده شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسینی با اشاره به اختلال طیف اوتیسم در دانش آموزان با نیازهای ویژه اظهار نمود: ۳۰۰۰ دانش آموز در این طیف داریم که آموزش و حمایت آنان همکاری بیشتر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان بهزیستی و آموزش و پرورش استثنایی را می طلبد.

منبع:

1399/08/19
15:27:03
5.0 / 5
1081
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه