مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران:

به نقدها احترام می گذاریم، سردیس ها اصلاح می شوند

به نقدها احترام می گذاریم، سردیس ها اصلاح می شوند

به گزارش پروژه آسان مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران به دنبال انتقادات مطرح شده به آثار نصب شده در خانه هنرمندان با اعلان اینكه به نقدها احترام می گذاریم، اشاره كرد: بعضی از آثار تولید شده در سمپوزیوم مفاخر با نقد برخی از كارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر مواجه شد؛ بنا بر این بعد از بررسی های كارشناسانه تر قرار شد برخی از سردیس ها اصلاح شوند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، برزین ضرغامی اظهار داشت: آثاری که در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی ویژه مفاخر تولید شده است حاصل تلاش هنرمندانی است که بر طبق سابقه و فعالیت و توسط شورای هنری انتخاب شده بودند ضمن اینکه براین باورم باید به هنرمند برای مطالعه شخصیت مفاخر معاصر فرصت داده شود تا شاهد خلق آثار بهتری باشیم به خصوص اگر این هنرمندان از قشر جوان کشور باشند و فراز و نشیبهای زیادی پیش رویشان قرار داشته باشند.
وی با اشاره به اظهار نظر کارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر، افزود: قرار شد متخصصین حوزه مجسمه سازی تمامی آثار را با دید دقیق تری بررسی نمایند و در مورد آنها نظر دهند. به همین دلیل برآیند نظر صاحب نظران بر این شد که این مجسمه هایی را که مورد نقد واقع شده اند را اصلاح نماییم.
در ادامه ضرغامی در مورد دو سمپوزیومی که تا حالا برگزار شده است، اضافه کرد: دوره اول ویژه شاعران معاصر بود. این کار در محل انجمن شاعران انجام شد و هنگامی که آثار از جنس برنز ساخته شدند، در همان محل نصب شدند. 15 هنرمند انتخاب شدند و 15 سردیس هم توسط آنها ساخته شد. دومین دوره هم قرار شد به هنرمندان معاصر ایران اختصاص یابد که این 22 اثر هم محصول کار آنها است. این سمپوزیوم در محوطه عمارت عین الدوله یا همان نگارخانه برگ، در تابستان 98 انجام شد و شخصیت های مختلفی از رشته های مختلف، پرتره هایشان ساخته شد. روند اجرائی کار بدین شکل بوده که در وهله نخست فراخوانی داده شد. هنرمندان ثبت نام کردند و در نهایت شورای هنری سازمان زیباسازی بر طبق سوابق حرفه ای شرکت کنندگان دست به انتخاب زد و این هنرمندان هم بر این اساس انتخاب شدند.
مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران همین طور درباره دلیلهای برگزاری چنین سمپوزیومی توضیح داد و اظهار داشت: تجلیل و گرامیداشت مفاخر فرهنگی کشور یکی از مهم ترین دلیلهای برگزاری این سمپوزیوم ها از روز نخست تا کنون بوده است. علاوه بر آن، توسعه مجسمه سازی فیگوراتیو کشور و استفاده در پروژه های شهری نیز از برنامه ها و سیاستگزاری های سازمان در برگزاری اینطور سمپوزیوم ها شمرده می شود.
وی با اعلان اینکه به دنبال بروز و شکوفایی استعدادهای جوان در امر مجسمه سازی نیز بوده ایم، افزود: البته در کنار این مسئله معتقدیم که برگزاری این سمپوزیوم ها موجب تحرک، شادابی و نشاط در بین هنرمندان به خصوص ایجاد انگیزه در مجسمه سازان جوان خواهد شد.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ضرغامی با تاکید بر اینکه دل نگرانی های دوستداران هنر و فرهنگ برای ما که گوشه ای از کار را عهده دار هستیم بسیار حائز اهمیت بوده، بیان کرد: به تمامی نقدهای منصفانه ای که در این زمینه شده است احترام می گذاریم و تلاش می نماییم هر چه زودتر به نحو شایسته و بایسته اشکالات را مرتفع نماییم و آثار منقح شده را در معرض دید عموم شهروندان گرامی قرار دهیم.
منبع:

1399/08/21
14:29:18
5.0 / 5
1652
تگهای خبر: شركت , متخصص , محصول , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه