حضور همزمان ۲ میلیون و 200 هزار كاربر در شبكه شاد

حضور همزمان ۲ میلیون و 200 هزار كاربر در شبكه شاد

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: در شاد ركورد 600 هزار ارتباط زنده و حضور همزمان ۲ میلیون و 200 هزار كاربر به ثبت رسیده است و پهنای باند 326 گیگابیت بر ثانیه در شاد تجربه شده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در هشتمین جلسه شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور که در محل شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، اظهار نمود: شبکه شاد باهدف شبیه سازی فضای آموزشی حضوری شکل گرفته است و بوسیله برگزاری تشکل های دانش آموزی، جشنواره ها و مسابقات، برنامه های قرآن، عترت و نماز، فرهنگی، هنری و شوراهای دانش آموزی در برنامه شاد به موضوع پرورش و تربیت توجه کرده است، بعنوان مثال برای رأی گیری شوراهای دانش آموزی تقریباً یک میلیون دانش آموز در شبکه شاد برای این رأی گیری شرکت کردند.

مشاهده فیلم های آموزشی در شاد تا ۱۰ میلیون بار
وی بابیان اینکه با شیوع ویروس کرونا و آموزش مجازی، دانش آموزان از کارهای پرورشی مبتنی بر حضور محروم شدند، اضافه کرد: با بارگذاری فیلم های آموزش های ورزشی، آمادگی جسمانی، ورزش های گروهی و کنترل وزن و چاقی در شبکه شاد به این مساله توجه شد و در شاد این فیلم ها تقریباً بین ۵ تا ۱۰ میلیون بار مشاهده شده است.
حاجی میرزایی پیرامون نحوه ارزشیابی در شبکه شاد، گفت: امکان برگزاری آزمون آنلاین، امکان تصحیح و نمایش نتایج به معلم و دانش آموز، برگزاری مجدد آزمون و یا ارسال آن برای معلمان دیگر و امکان استفاده از تماس صوتی و تصویری برای برگزاری آزمون شفاهی و کتبی در این شبکه برقرار است.
وزیر آموزش وپرورش اضافه کرد: تا حالا ۱۲ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۲۲۴ دانش آموز، ۷۰۱ هزار و ۹۲۲ معلم و ۱۱۰ هزار و ۶۰۹ مدیر در شبکه شاد احراز هویت شده و فعال می باشند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: از شروع سال تحصیلی بر آموزش حضوری تاکید داشتیم اما با سفارش های بهداشتی و نگرانی های خانواده ها، امکان آموزش غیرحضوری بوسیله شبکه شاد بعنوان یکی از روش های جایگزین آموزش حضوری برقرار شد.

پوشش ۹۷ درصدی مدرسه تلویزیونی ایران
حاجی میرزایی با اشاره به ظرفیت تلویزیون برای آموزش غیرحضوری اشاره کرد: مدرسه تلویزیونی ایران ۹۷ درصد پوشش جغرافیایی برای آموزش دانش آموزان را فراهم نموده و دانش آموزی که امکان دسترسی به اینترنت و گوشی هوشمند ندارد از تلویزیون برای آموزش استفاده می نماید.
وی بر لزوم تدوین سند اطلس آموزشی در هر مدرسه تاکید کرد و اظهار داشت: به مدارس اعلام شده است که برای مشخص شدن شرایط درس خواندن دانش آموزان به صورت حضوری، تلویزیونی و یا بوسیله شبکه شاد، اطلس آموزشی تهیه شود و باتوجه به آن برای تقویت و رفع نیازها و مشکلات دانش آموزان برنامه ریزی شود.
وزیر آموزش وپرورش اضافه کرد: همین طور بسته های خودآموز در میان دانش آموزان مناطق محروم که دسترسی به اینترنت، گوشی هوشمند، تلویزیون و... ندارد، توزیع شده است.

حضور همزمان ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار کاربر در شبکه شاد
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار نمود: در شاد رکورد ۶۰۰ هزار ارتباط زنده و حضور همزمان ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار کاربر به ثبت رسیده است و پهنای باند ۳۲۶ گیگابیت بر ثانیه در شاد تجربه شده است.
وی ادامه داد: نزدیک به ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار کلاس آنلاین، ۲۵ میلیون ارتباط زنده و ۳۵۰ هزار آزمون در شاد برگزار شده است. علاوه بر آن هشت میلیون فایل و یک میلیون تکلیف در این شبکه بارگذاری شده است و همین طور بطور متوسطه ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر روزانه در شاد فعال می باشند.
حاجی میرزایی عدم برخورداری برخی دانش آموزان از دستگاه هوشمند، عدم تعریف نقش اولیا و برخی از کادر آموزشی در شبکه شاد، مشکل سرعت و عدم دسترسی به اینترنت را همچون چالش های پیش روی استفاده از شبکه شاد عنوان نمود.
وی افزود: تقویت سرعت و پهنای باند تامین کننده های خدمات اینترنت و تقویت زیرساخت شبکه ملی اطلاعات با همکاری دستگاه های مربوطه، افزایش پوشش دهی خدمات اینترنت در مناطق کم برخوردار، جلب همکاری خیرین سازمان های مردم نهاد کمیته امداد و غیره برای تامین و پاسخگویی به نیازهای دانش آموزان، رایزنی بین دستگاهی برای پاسخگویی به نیاز تولید دستگاه هوشمند برای دانش آموزان ازجمله راهکارها و اقدامات انجام شده برای حل این چالش هاست.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد: برقراری امنیت در اپلیکیشن شاد برای تعامل دانش آموزان بمنظور حفاظت از دانش آموزان در مقابل لطمه های فضای مجازی در بالاترین سطح ممکن انجام می شود.
وی اظهار داشت: ارتقای کیفیت و توسعه معنای آموزش وپرورش با افزوده شدن روش ها و ابزارهای جدید، امکان ایجاد مدارس مجازی برای آموزش فارسی زبانان سراسر دنیا و مدارس خارج از کشور، امکان ایجاد مدارس مجازی برای آموزش فارسی زبانان سراسر دنیا و مدارس خارج از کشور و... ازجمله فرصت های به وجود آمده توسط شاد است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش وپرورش در انتهای سخنان خود تاکید کرد: "افزایش کیفیت و تنوع خدمات"، "بهبود زیرساخت"، "استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تقویت نقش تنظیم گری آموزش وپرورش" سه هدف اصلی برای آینده شبکه شاد است.
منبع:

1399/08/22
14:01:05
5.0 / 5
1012
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه