در گزارش پروژه آسان عنوان شد:

248 هزار سهامدار عدالت سفارش فروش را لغو كردند

248 هزار سهامدار عدالت سفارش فروش را لغو كردند

به گزارش پروژه آسان مدیرعامل شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از آغاز فروش بلوكی سهام عدالت اطلاع داد و اظهار داشت: ۲۴۸ هزار نفر از سهامداران سفارش فروش سهام عدالت را لغو كردند.


حسین فهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت فروش سهام عدالت از جانب سهامداران اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمار، ۴ میلیون و ۳۱ هزار نفر سفارش فروش سهام عدالت خویش را تکمیل کردند که از این میزان، ۳ میلیون و ۲۳۶ هزار نفر وجه خویش را دریافت کرده و مابقی هم در فرایند فروش قرار دارند. مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اضافه کرد: همینطور با امکان جدیدی که برای سهامداران عدالت فراهم گشته است، ۲۴۸ هزار نفر سفارش فروش خویش را لغو کرده اند؛ اما باید اظهار داشت که در مجموع از آغاز آزادسازی سهام عدالت، ۱۳ هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان وجه فروش سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شده است. ۴میلیون و ۳۱ هزار نفر سفارش فروش سهام عدالت خویش را تکمیل کردند که از این میزان، ۳ میلیون و ۲۳۶ هزار نفر وجه خویش را دریافت کرده و مابقی هم در فرایند فروش قرار دارند وی در مورد اجبار به فروش بلوکی سهام عدالت خاطرنشان کرد: پس از شرایطی که در بازار سهام در اواخر مردادماه سال جاری به وجود آمد، شورایعالی بورس و اوراق بهادر تصمیم گرفت برای حفاظت از دارایی سهامداران، فروش سهام عدالت به صورت بلوکی و یک جا صورت گیرد که این رویه همچنان ادامه دارد.

فهیمی در عین حال در مورد تفکیک سهامداران سهام عدالت استان تهران و البرز هم اظهار داشت: تفکیک سهامداران سهام عدالت استان تهران و البرز در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شده و الان در انتظار صدور مجوز از ثبت شرکت ها برای اقدامات لازم به منظور درج نماد این دو شرکت در بورس اوراق بهادار تهران هستند. از آغاز آزادسازی سهام عدالت، ۱۳ هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان وجه فروش سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شده است سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت با اشاره به اینکه معاملات ۱۸ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بازار سرمایه انجام می شود، عنوان کرد: هفته گذشته معاملات شرکتهای سرمایه گذاری استان های سیستان و بلوچستان، همدان، لرستان، گیلان، کردستان و آذربایجان شرقی در بورس تهران شروع شد. وی در مورد آخرین وضعیت برگزاری مجامع الکترونیک شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت خاطرنشان کرد: اقدامات لازم برای برگزاری مجامع الکترونیک شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت خراسان شمالی، خراسان جنوبی، اصفهان، قم و کردستان در حال انجام می باشد تا مجامع الکترونیک این شرکت بزودی برگزار گردد. با امکان جدیدی که برای سهامداران عدالت فراهم گشته است، ۲۴۸ هزار نفر سفارش فروش خویش را لغو کرده اند به قول فهیمی، به دنبال مرحله دوم طرح آزادسازی سهام عدالت که آزادسازی شرکتهای سرمایه گذاری استانی در تمام استان های کشور با حدود ۳۰ میلیون سهام دار سهام عدالت را هدف گرفته و از ۱۸ تیر ۹۹ آغاز شد، عملیات ثبت و سپرده گذاری سهامداران سهام عدالت که با ماندن در روش غیرمستقیم، سهامدار یکی از شرکتهای سرمایه گذاری استانی هستند، انجام شده و دارایی آنها تخصیص یافته است. وی عنوان کرد: به این ترتیب، نمادهای معاملاتی این شرکت ها به تدریج و بر مبنای شرایط بازار با حفظ حقوق و منافع سهامداران در بورس تهران گشایش یافته و امکان معامله آنها هم فراهم می شود.


منبع:

1399/09/08
13:30:50
5.0 / 5
1185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه