لزوم آموزش خودمراقبتی به دانش آموزان

لزوم آموزش خودمراقبتی به دانش آموزان

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: یكی از مهم ترین عرصه هایی كه افراد باید برای آن آماده شوند حوزه سلامت و بهداشت است، باید یاد بگیرند چگونه از خودشان و دیگران مراقبت كنند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دکتر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با دکتر نمکی وزیر بهداشت ضمن قدردانی از تلاش ها، فداکاری و سختکوشی های مجموعه بزرگ وزارت بهداشت در مدیریت این وضعیت پیچیده و سخت کرونا، اظهار نمود: آرزو می کنم هرچه سریعتر بتوانیم شرایط کنونی را به سامان برسانیم و بر این ویروس عجیب غلبه نماییم.

وی با اشاره به اینکه جامعه ما همچون دیگر جوامع اهدافی دارد، اظهار داشت: آموزش، رفاه و سلامت از شاخصهای مهم توسعه انسانی هستند که بدون تردید آموزش نقطه آغاز است.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بدون تردید جامعه همان گونه عمل می کند که یاد گرفته است. اصولا کارآمدی همه نهادهای ما به کارآمدی نظام یادگیری متصل است، هرچه نظام یادگیری بهتر، درست تر و سنجیده تر عمل کند امید است که کارایی نهادهای ما افزایش پیدا کند.
حاجی میرزایی اضافه کرد: اگر کاستی هایی در کشور داریم نتیجه نظام یادگیری است، بخشی از این کاستی ها در این است که ما چقدر توفیق پیدا کردیم ترکیب ارگانیک را بین مجموعه هایی که در حقیقت یک هدف مهم را تعقیب می کنند، حاصل نماییم.
وی بیان نمود: ما در آموزش و پرورش افراد را در بهترین دوره زندگی آنها در اختیار داریم یعنی دوره ای که در اختیار ما هستند از نظر مجموعه یافته های علمی موثرترین و پایدارترین دوره یادگیری است.
وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: ارتباط ما با دانش آموزان، ارتباطی منظم، همه روزه، طولانی و چهره به چهره است که قابلیت ارزیابی دارد. همه اینها نشان می دهند که باید در سطح آموزش اتفاقی بیفتد که افراد را برای حضور فعال، موثر و بی دغدغه در جامعه آماده نماییم.
حاجی میرزایی اعلام نمود: بدون شک یکی از مهم ترین عرصه هایی که افراد باید برای آن آماده شوند حوزه سلامت و بهداشت است. باید یاد بگیرند چگونه از خود و دیگران مراقبت کنند.
وی ادامه داد: در دوره انتشار کرونا اعتقاد داشتم که در کنار مراقبت و تقوای پرهیز افراد باید مراقبت از خویش را یاد بگیرند. در همکاری ارگانیک دو دستگاه مهم می باشد که ما از این حیث افراد را تجهیز کنیم؛ یعنی کسی که دیپلم می گیرد از نظر سلامت و مجموعه آموزه های بهداشتی هویتی داشته باشد.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین یکی از ساحت هایی که برای آموزش و پرورش پیشبینی شده است همین ساحت زیستی و قدمی است که تاکید دارند متوازن باشد، اظهار داشت: یعنی اگر وجهی بر وجهی دیگر غلبه کند امکان دارد مشکلی ایجاد نماید. به همان اندازه که آموزش اصول اعتقادی اخلاق، اقتصاد، سیاست و اجتماع برای ما اهمیت دارد سلامت افراد هم برای ما اهمیت دارد.
وی افزود: نکته کلیدی این است که جامعه هدف ما کسانی هستند که اگر رفتاری را یاد بگیرند می توانند بر پیرامون خود هم تأثیر بگذارند. باید بتوانیم شکلی از همکاری را تعریف نماییم که از همان پایه اول ابتدایی؛ یعنی در هر دوره تحصیلی هدف گذاری روشنی در این حوزه وجود داشته باشد.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه برای دوره های تحصیلی اهدافی را ترسیم کرده ایم، اظهار داشت: تغذیه مبحث مهمی است که باید در دستور کار قرار دهیم. کارهای مشترک مختلف زیادی را همچون بهداشت دندان و دهان مبارزه با چاقی بر مبنای استاندارهایی که شما تعریف کردید، با هم انجام دادیم که می تواند توسعه پیدا کند.
وی افزود: در زمان انتشار کرونا آموزش های گوناگونی را برای معلمان، دانش آموزان و مدیران داشته ایم. ۱۱۰ هزار مدرسه در کشور وجود دارد و یک میلیون معلم و مدیر هم تحت این انضباط قرار می گیرند.
به گزارش وبدا، وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در آستانه تولید بسته های یادگیری هستیم. برپایه سند تحول باید محتوای یادگیری ما از کتاب محور به سمت بسته های یادگیری و از دانش محوری به سمت تربیت در ۶ ساحت انتقال پیدا کند.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش در جلسه نشست مشترک شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن قدردانی از زحمات کادر درمانی در مراقبت از سلامت بیماران و مواجهه با مخاطرات کرونا از سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش کشور قدردانی نمود.
در متن تقدیرنامه محسن حاجی میرزایی از وزیر بهداشت، درمان و آموزش کشور آمده است:
"سلامت محور همه چیز است حتی خروج انسان است و هر انسانی حتی اگر در عرصه معنویت بخواهد رشد کند باید فرد سالمی باشد". مقام معظم رهبری (مدظله العالی)
روزهایی که جامعه جهانی و بخصوص هم وطنان عزیزمان با انتشار ویروس منحوس کرونا درگیر شده اند، کادر درمان کشور شامل مدیران، متخصصان، پرستاران و پزشکان این سرمایه های انسانی کشور در خط مبارزه با این بیماری فراگیر، با شوق انسان دوستانه و تلاش خستگی ناپذیر به صورت شبانه روزی به خدمت به مردم شریف و بیماران درگیر کرونا پرداختند و درس عشق و ایثار را با نغمه های امید و ایمان سرودند.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر حوزه سلامت و بهداشت کشور به نمایندگی از جانب جامعه فرهنگیان کشور، از زحمات ارزشمند و نقش شگرف شما که با توانمندی های تخصصی و اهتمام دلسوزانه حماسه های بزرگ انسانی را خلق کردید و هزاران هموطن را درمان و جان باردیگر بخشیدید، تشکر و سپاسگزاری نموده و بر وجود ارزشمندتان به درگاه خداوند سبحان جبین ستایش و شکرگزاری به سجده می گذارم.
سلامتی و توفیق روزافزون در استمرار خدمت به مردم شریف و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برای شما که ترجمان عشق و فداکاری هستید، تحت توجهات حضرت ولی عصر(عج) از درگاه یگانه هستی بخش خواهانم.1399/09/10
22:35:45
5.0 / 5
1202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه