شرط حل مسائل جامعه از نظر وزیر آموزش و پرورش

شرط حل مسائل جامعه از نظر وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: شرط ضروری و لاینفک هر جامعه ای برای حل مسائل و تحقق اهدافش، توسعه فرهنگ پژوهش است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در دیدار با رئیس و کارکنان پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش که به مناسبت هفته پژوهش انجام شد، اظهار نمود: پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش در گزارش های عرضه شده بر بهبود و افزایش کیفیت در فرایندهای تعلیم و تربیت تمرکز بیشتری داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد تحول در آموزش وپرورش ضروری و مهم می باشد، اظهار داشت: فلسفه وجودی پژوهشگاه این است که ابزار اصلی سیاست گذاری باشد و تحول را رقم بزند و نقطه عزیمت آموزش وپرورش به سیاست گذاری های دقیق تر باشد.
وی افزود: امروزه در نظام های تعلیم و تربیت دنیا مناسبات گذشته برهم خورده است و براثر انتشار کرونا ساختارهایی که طی سالهای متمادی استفاده می شد دیگر کاربردی ندارد. اینکه چه ساختاری را جایگزین ساختار فعلی نماییم سؤالی است که باید پژوهش ها به آن پاسخ دهد.
حاجی میرزایی بابیان اینکه باید همکاری منسجم و سازمانی مؤثر بین پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش و مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی صورت گیرد، اظهار نمود: پژوهش جایگاه اصلی خویش را در آموزش وپرورش پیدا نکرده است و باید دررسیدن پژوهش به جایگاه خود، تلاش نماییم.
عضو کابینه تدبیر و امید اظهار نمود: شرط ضروری و لاینفک هر جامعه ای برای حل مسائل و تحقق اهدافش داشتن فهم درست از پژوهش است و باید در توسعه فرهنگ پژوهش صاحب نظر باشیم.
وی ضمن اشاره به نقش دانشگاه ها در فعالیتهای پژوهشی اظهار داشت: دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی باید در مسیری حرکت کنند که به تحقق اهداف آموزش وپرورش منجر شود.
وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه در انجام فعالیت ها، به جای کمیت بر کیفیت تمرکز داشته باشیم، اظهار نمود: مهم نیست چند پژوهش انجام داده ایم بلکه مهم این است که با انجام پژوهش ها مسائل را حل نماییم.
وی ضمن اشاره به اینکه یکی از ملاک های ارزیابی موفقیت یک سازمان، میزان تحقق مأموریت های آن سازمان است، اظهار داشت: به جای تمرکز بر وظایف باید بر مأموریت ها تمرکز داشته باشیم چونکه ارزش عملکرد وابسته به میزان تحقق مأموریت ها است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، حاجی میرزایی در انتها اظهار داشت: ارتقای کیفیت، توسعه فرهنگ پژوهش، پیشبینی آینده و حل مسائل موجود؛ چهار مأموریت اصلی پژوهشگاه مطالعات آموزش وپرورش است و برای تحقق این اهداف از برنامه های پژوهشگاه حمایت می نماییم.1399/09/25
15:44:50
5.0 / 5
839
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه