بهبود اثربخشی داروی ضدالتهاب با كمك فناوری نانو محقق شد

بهبود اثربخشی داروی ضدالتهاب با كمك فناوری نانو محقق شد

پروژه آسان: یک شرکت فنلاندی در حال انجام کارآزمایی بالینی روی فرمولاسیونی است که در آن از فناوری نانو برای اثربخشی بهتر دارو استفاده می نماید.


به گزارش روز شنبه ایرنا از ستاد فناوری نانو، نانوفورم (Nanoform)، یکی از شرکت های نوآور دارویی در بخش نانوذرات، اعلام نمود تزریق نانوداروی این شرکت روی نخستین گروه ۱۲ نفره از داوطلبان سالم در مرکز علوم کوتینت ناتینگهام انجام شد.
در این آزمایش انسانی، نانوداروی شرکت نانوفورم که با بهره گیری از فناوری اختصاصی CESS® این شرکت توسعه یافته، مورد آزمایش قرار می گیرد. انتظار می رود نتایج پیش از اختتام سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ مشخص شده باشد.
نانوفورم حالا به تمام اهداف تجاری کوتاه مدت خود برای سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ رسیده است. اهداف تجاری کوتاه مدت این شرکت، علاوه بر آنچه که قبلاً (۲۷ نوامبر) اعلام شده بود، اجرای نخستین پروژه Biologics PoC در سال ۲۰۲۱ است.
در این کارآزمایی بالینی، شرکت نانوفورم رفتار یک فرمولاسیون نانویی خوراکی پیروکسیکام را بررسی می کند که یک داروی ضدالتهاب است. هدف از این مطالعه، پشتیبانی از توسعه فرم های مختلف داروی پیروکسیکام با اثربخشی سریع است، همین طور مقرر است در این مطالعه کاربردهای بالینی فناوری نانوفرمینگ CESS® Nanoform بررسی شود.
نتایج آزمایش های درون تنی و برون تنی شرکت نانوفورم حاکی از آنست که با کاهش قابل توجه اندازه ذرات دارو، فناوری نانوفورم CESS® Nanoform می تواند خواص فارماکوکینتیک پیروکسیکام را بهبود بخشد. فراهمی زیستی و حلالیت ضعیف از دلیلهای عمده ناکامی در توسعه این دارو بوده است.
پروفسور ادوارد هاگستروم، مدیرعامل نانوفورم اظهار داشت: «اولین تولید داروی نانوفورم برای یک مطالعه بالینی و دُز روی انسان واقعاً نمایانگر دوران هیجان انگیزی برای نانوفورم، مشتریان و صنعت است. با افتخار منتظر نتایج مطالعه پیش از تابستان ۲۰۲۱ هستیم.»
کوچک سازی سیال فوق بحرانی، روشی نوین در مهندسی ذرات دارویی است که در آن تبلور مجدد ذرات با بهره گیری از دی اکسیدکربن فوق بحرانی و بوسیله ترمودینامیک کنترل می شود. CESS منحصربه فرد است؛ چونکه بیشتر از هر پلتفورم فوق بحرانی رایجی دردسترس است.
تمامی ذراتی که با بهره گیری از این روش شرکت نانوفورم مورد پردازش قرار گرفته اند، اندازه ای کوچک تر و یک دست تر از ذراتی دارند که با روش های دیگر تولید شده اند. این روش جدید شرکت نانوفورم قابلیت تولید انبوه و تجاری سازی را دارد.منبع:

1399/11/13
00:02:52
0.0 / 5
884
تگهای خبر: داوطلب , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه