آمار بیسوادان كمتر از یك میلیون نفر است

آمار بیسوادان كمتر از یك میلیون نفر است

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه بر مبنای اطلاعاتی که ما در پایگاه ثبتی سواد داریم شمار افراد بیسواد زیر یک میلیون نفر است اظهار داشت: به تازگی بر مبنای تعاملاتی که با مرکز آمار داشتیم اطلاعات اسمی ۶۵۰ هزار فرد بیسواد را در اختیار ما قرار داده اند که در حال راستی آزمایی هستیم. از نظر ما تعداد بیسوادها زیر یک میلیون نفر است. امیدواریم در آینده بسیار نزدیک آمار بیسوادان را کاهش دهیم.


محمدزاده در گفت و گو با ایسنا، درباره اقدامات کرونایی این سازمان امسال هم توضیح داد و اظهار نمود: از سال قبل که ویروس کرونا شیوع یافت همکاران ما بیکار ننشستند و سریع آغاز به برنامه ریزی کردند. مانند آموزش و پرورش رسمی و عمومی که فعالیتهای ویژه ای داشت ما هم اقداماتی را انجام دادیم و آموزش های ما در سامانه تحت وب در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: در سامانه تحت وب ۷۵ برنامه پنج دقیقه ای در اختیار سوادآموزان قرار گرفته و برای آموزش دهندگان هم آموزش های ویژه ای درنظر گرفتیم. علاوه بر این تا کنون در دونوبت برنامه لوح قلم از رسانه ملی پخش شده و در آینده نزدیک برای دور سوم پخش می شود.
محمدزاده با اشاره به اینکه برنامه های سوادآموزی در سیمای استان ها هم در حال پخش است اظهار داشت: طی تفاهمی با صداوسیما قرار شد برای دوره انتقال سواد هم ۱۵۰ برنامه ۳۰ دقیقه معادل ۴۵۰۰ دقیقه تولید نماییم که امید داریم پخش آن از بهمن ماه از شبکه آموزش آغاز شود.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی افزود: علاوه بر برنامه تلویزیونی برنامه های رادیویی هم در بعضی استان ها مانند قم ساخته شده است. درسنامه، جزوات و لوح فشرده در اختیار سوادآموزان قرار داده ایم و آموزش دهندگان ما به صورت تلفنی هم سوادآموزان را راهنمایی می کنند.
وی همینطور درباره اینکه آیا بانک اطلاعاتی جامعی برای احصای آمار واقعی بیسوادان در اختیار دارید؟ اظهار داشت: بر مبنای آخرین سرشماری سال ۹۵ اعلام گردید که در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال دومیلیون و ۶۹۰ هزار بیسواد داریم اما مبنای آن خوداظهاری افراد بود. ضمن آنکه ۳۶۰ هزار نفرشان هم از اتباع خارجی بوده اند.
وی اضافه کرد: اما بر مبنای اطلاعاتی که ما در پایگاه ثبتی سواد داریم شمار افراد بیسواد زیر یک میلیون نفر است. به تازگی بر مبنای تعاملاتی که با مرکز آمار داشتیم اطلاعات اسمی ۶۵۰ هزار فرد بیسواد را در اختیار ما قرار داده اند که در حال راستی آزمایی هستیم. از نظر ما تعداد بیسوادها زیر یک میلیون نفر است. امیدواریم در آینده بسیار نزدیک آمار بیسوادان را کاهش دهیم.
منبع:

1399/11/17
13:51:48
0.0 / 5
643
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه