سفینه باری روسیه عازم ایستگاه بین المللی فضایی شد

سفینه باری روسیه عازم ایستگاه بین المللی فضایی شد

به گزارش پروژه آسان سازمان فضایی روسیه از پرتاب سفینه باری «پروگرس ۷۷» با موشک سایوز به سمت ایستگاه بین المللی فضایی اطلاع داد.


به گزارش پایگاه اینترنتی اسپیس، سازمان فضایی روسیه Roscosmos، این سفینه باری را که «پروگرس ۷۷» نام دارد ساعت ۴: ۴۵ دقیقه روز دوشنبه ۱۵ فوریه (۲۷ بهمن) به وقت ساعت گرینویچ با راکت روسی «سایوز» از ایستگاه فضایی روس ها در بایکونور در قزاقستان به سمت ایستگاه بین المللی فضایی پرتاب کرد. این سفینه بدون سرنشین روز سه شنبه به ایستگاه بین المللی فضایی می رسد.
سفینه باری پروگرس حامل حدودا دو هزار و ۴۶۰ کیلوگرم بار و تجهیزات برای هفت خدمه ای است که هم اکنون در این ایستگاه در حال چرخش حضور دارند. این محموله شامل هزار و ۴۰۰ کیلوگرم وسایل تحقیقاتی و مایحتاج خدمه ایستگاه بین المللی فضایی مانند غذا و لباس، آب تازه، به همراه گاز نیتروژن و پیشرانه برای سیستم پیشرانه ماژول سرویس Zvezda ایستگاه است.
سفینه های باری روسی «پروگرس» چندین دهه است که نه تنها برای ارسال تجهیزات لازم برای ایستگاه بین المللی فضایی به کار گرفته می شوند، بلکه بعنوان ابزاری برای کنترل اتصال امن به ایستگاه برای ورود سفینه های سرنشین دار همچون «سایوز» مورد آزمایش قرار می گیرند.1399/11/27
21:30:23
0.0 / 5
833
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه