حاجی میرزایی:

جامعه پیشرفته از سرمایه های معنوی خود قدردانی می كند

جامعه پیشرفته از سرمایه های معنوی خود قدردانی می كند

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: جامعه ای که با داشته ها و دانش های خودش تعامل بهتر، سنجیده تر و اثربخش تر داشته باشد، جامعه ای پیشرفته تر است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در آئین تجلیل از نیم قرن معلمی و مدیریت فرهنگی علی اصغر فانی وزیر اسبق آموزش وپرورش که در مجتمع مصلی نژاد و به همت آموزش وپرورش منطقه شش تهران برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت امام جواد ضد السلام، اظهار نمود: از برگزاران چنین مراسم ارزشمندی تشکر می کنم و امیدوارم این کار خوب ادامه یابد.
وی ضمن اشاره به ارتباط۴۰ ساله ای که با دکتر فانی دارد، اضافه کرد: ایشان فرد بسیار مفیدی برای نظام تعلیم و تربیت بوده است و نظام از برکات ایشان همچنان بهره منداست و از دانش و تجربیات دکتر فانی در آموزش وپرورش هنوز استفاده می نماییم.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: اینکه یک جامعه ارتباطش با سرمایه های معنویش چگونه است موضوعی مهم و ملاک سنجش جامعه است. خداوند هم در قرآن بر تعامل خوب و منطقی انسان با نعمت هایی که در اختیار او قرارداده است، تاکید می کند.
وی افزود: برخی نوع رابطه، با منابع را تابع اصل کمیابی می دانند و می گویند باید از داشته ها بهتر بهره برد و از منابعی که کمیاب نیستند هرگونه خواستید استفاده کنید اما خداوند در قرآن می فرماید هرچه در زمین است؛ چه کمیاب باشد یا فراوان وسیله امتحان انسان است، آنچه مهم می باشد، نحوه تعامل انسان با نعمت هاست و این مورد ملاک سنجش و ارزیابی افراد است.
وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: از میان انواع دانش هایی که ما داریم یکی از آنها دانش نهفته در اذهان افراد است هرچند این مورد کمتر موردتوجه قرار می گیرد البته نحوه استخراج این دانش بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی افزود: جامعه ای که با داشته ها و دانش های خودش تعامل بهتری داشته باشد جامعه ای پیشرفته تر و بادوام تر است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، عضو کابینه تدبیر و امید اظهار نمود: جامعه ای که به ما فرصت و اجازه تصمیم گیری در مقطعی از زمان داده است حق دارد در مورد نحوه عملکردمان از ما پرسش کند و در دانش و تجربه با ما سهیم شود.
منبع:

1399/12/05
13:59:59
0.0 / 5
419
تگهای خبر: آموزش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه