جزئیات راه اندازی تعاونی های مدرسه ای

جزئیات راه اندازی تعاونی های مدرسه ای

معاون سازمان دانش آموزی با اشاره به اینکه سازمان دانش آموزی در حال تنظیم و ارسال دستورالعمل اجرایی به تعاونی های آموزشگاهی کل کشور و به دنبال آن تشکیل کارگروه های ستادی و استانی در سطح منطقه و شهرستان تا مدرسه خواهد بود اظهار داشت: در مرحله اول طرح ما به صورت پایلوت و در همه مقاطع اجرا می شود و هنرستان ها می توانند حضور فعال تری در این طرح داشته باشند.


سید هادی دلبری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به امضای تفاهمنامه مشترک میان وزارت آموزش وپرورش و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون فعالیت تعاونی های آموزشگاهی مدارس در روزهای دهه فجر اظهار نمود: نظارت براجرای تعاونی های آموزشگاهی به سازمان دانش آموزی واگذار شده است.
وی ادامه داد: این اقدام با اهدافی نظیر تقویت فرهنگ کار و تلاش، ایجاد مهارت در دانش آموزان برای اداره امور، تجربه شرکت داری، کار گروهی، حسن احترام به دیگران، آشنایی دانش آموزان با مهارت کسب و کار، تقویت روحیه کارآفرینی، مهارت آموزی و تقویت فرهنگ مشارکت پذیری صورت می پذیرد.
دلبری با اشاره به اینکه سازمان دانش آموزی در حال تنظیم و ارسال دستورالعمل اجرایی به تعاونی های آموزشگاهی کل کشور و به دنبال آن تشکیل کارگروه های ستادی و استانی در سطح منطقه و شهرستان تا مدرسه خواهد بود اظهار داشت: در این تعاونی ها فعالیتهایی از قبیل ایجاد فروشگاه ها، تهیه وسایل تحصیلی، ایجاد بوفه جهت استفاده اعضاء، تاسیس باشگاه و تهیه وسایل تفریح سالم جهت استفاده اعضاء، خرید محصولات و کارهای دستی اعضاء و فروش آن صورت خواهد گرفت.
معاون نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی در ادامه اظهار نمود: با عنایت به این که سازمان دانش آموزی نظارت بر عملکرد پایگاه تغذیه سالم را هم به عهده دارد، تلاش داریم برای سال تحصیلی آینده این طرح را با همکاری مدیران با قوت انجام دهیم. در مرحله اول طرح ما به صورت پایلوت و در همه مقاطع اجرا می شود و هنرستان ها می توانند حضور فعال تری در این طرح داشته باشند؛ دانش آموزان هم می توانند در یک بازار کسب و کار کوچک خویش را محک زده و استعدادهای خویش را شکوفا کنند.1399/12/16
14:12:38
0.0 / 5
530
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه