نمی توان اپیدمی كرونا را تنها با تعطیلی مدیریت كرد

نمی توان اپیدمی كرونا را تنها با تعطیلی مدیریت كرد

به گزارش پروژه آسان رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا اظهار داشت: تنها با بستن و تعطیلی نمی شود اپیدمی کرونا را که مشخص نیست تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، مدیریت کرد. باید روش هایی جایگزین اندیشیده شوند تا مسیر زندگی توام با این بیماری هموار شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایرنا، حمید سوری اپیدمیولوژیست روز پنجشنبه در یادداشتی اعلام نمود: باید گزینه های متفاوتی برای ادامه کار گروه های مختلف برنامه ریزی و اجرا شود تا به کنترل بیماری نایل شویم. شاید استفاده از تکنولوژی های جدید و تجارت دیجیتال یکی از گزینه ها دراین زمینه باشد.
حدود ۱۴ ماه است که برخی از کارمندان دولت ۵۰ درصد روزهای کاری کار نکرده اند، آموزش با مشکل جدی هم راه است و کسبه مشکلات زیادی دارند. معنای این عبارات دست برداشتن از پروتکلهای پیشگیرانه یا معامله کردن جان مردم با معیشت و اقتصاد نیست بلکه باید گروه های مختلف با محاسبه دقیق جایگزین های منطقی، مسیر زندگی توام با اپیدمی کرونا را هموار کنند.
آنچه در ارتباط با اپیدمی کرونا در کشور مشاهده می شود، مطابق با الزامات علمی یا با نظر موافق کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید - ۱۹ و حتی وزارت بهداشت نیست که همچون آن می توان به سفرهای نوروزی امسال اشاره نمود.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۴ بیمار کووید ۱۹ جان خودرا بر اثر کرونا از دست داده اند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۶۲ هزار و ۷۵۹ نفر در کشور رسیده است.
سیما سادات لاری اعلام نمود: از چهارشنبه روز گذشته تا امروز پنجشنبه ۱۲ فروردین و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۳۷۱ نفر از آنها بستری شدند.
وی اضافه کرد: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۹۷ هزار و ۳۱۴ نفر رسید.منبع:

1400/01/14
23:39:36
0.0 / 5
772
تگهای خبر: آموزش , بیمار , تكنولوژی , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه