مروری بر حذفیات منابع كنكور ۱۴۰۰ و سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه ها

مروری بر حذفیات منابع كنكور ۱۴۰۰ و سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه ها

به گزارش پروژه آسان کنکور سراسری ۱۴۰۰ در تیرماه برگزار خواهد شد؛ چندی قبل حذفیات منابع کنکور که ناشی از وضعیت آموزش در شرایط همه گیری کووید ۱۹ توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تعیین شده بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت. همینطور میزان و نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ بر مبنای مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو هم اعلام گردید.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، طبق روال هر ساله سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در ابتدای سالجاری حذفیات محتوای کتاب های درسی برای کنکور ۱۴۰۰ را در اختیار سازمان سنجش قرار داده و اعلام نمود که منابع کنکور ۱۴۰۰ و حذفیات دروس ناشی از وضعیت آموزش درشرایط همه گیری کووید ۱۹ تنظیم و به سازمان سنجش ارسال شده است.
بر این اساس حذفیات آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ (قسمت هایی از کتاب درسی که در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ نباید از آنها سوال طرح شود شامل دروس مشترک کلیه رشته های متوسطه نظری، دروس اختصاصی رشته علوم انسانی، دروس اختصاصی رشته علوم و معارف اسلامی، دروس مشترک رشته های علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی، دروس اختصاصی رشته علوم) در هفته ابتدایی فروردین ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی، تجربی و... می توانند بخش های حذف شده منابع کنکور را در ادامه این گزارش مشاهده کنند.
همچنین بر مبنای مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو میزان و نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ حداکثر ۳۰ درصد با تأثیر مثبت و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس مؤثر سوابق تحصیلی آزمون سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ است.
حذفیات منابع امتحانی آزمون سراسری سالجاری به این شرح است:1400/01/20
21:33:39
0.0 / 5
409
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تحصیل , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه