ستاری مطرح كرد:

تولید اولین واكسن آبزیان و آنفلوآنزای انسانی به همت دانش بنیان ها

تولید اولین واكسن آبزیان و آنفلوآنزای انسانی به همت دانش بنیان ها

به گزارش پروژه آسان معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان توانمندی شرکت های دانش بنیان در رفع نیاز کشور اظهار داشت: امروز خوشبختانه به همت شرکت های دانش بنیان تولید اولین واکسن آبزیان و اولین واکسن آنفلوآنزای نوترکیب انسانی (فصلی) رونمایی گردید.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایرنا، سورنا ستاری امروز پنجشنبه در شصت و یکمین آیین بهره برداری از طرح های ملی در چالش تدبیر و امید در افتتاح ویدئوکنفرانسی پنج طرح ملی دانش بنیان و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حضور رئیس جمهور اضافه کرد: خوشبختانه امروز افتتاح تولید واکسن آنفلوآنزای نوترکیب انسانی را خواهیم داشت، واکسنی که توسط تیمی جوان در قالب شرکتی دانش بنیان تولید شده است. این شرکت با بهره گیری از دانش خود در زمینه تولید داروهای نوترکیب در زمینه سرطان موفق به تولید این واکسن برای اولین بار در کشور شدند، به غیر از این واکسن این تیم سه واکسن انسانی دیگر را برای تولید در برنامه دارد و از شهریور امسال مت واکسن آنفلوآنزای فصلی با بهره گیری از واکسن داخلی را انجام خواهیم داد.
وی بیان کرد: اولین واکسن آبزیان نیز امروز به بهره برداری می رسد که این واکسن توسط شرکتی که مدیرعامل آن یک خانم است تولید شده و نخستین واکسن در این حوزه می باشد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: باید از وزیر بهداشت و همین طور سازمان غذا و دارو برای حمایت هایی که در این راستا انجام دادند قدردانی کنم. امروز شرکت های دانش بنیانی داریم که صفر تا صد کار را، خودشان انجام می دهند و دولت تنها وام و تسهیلات به آنها پرداخت می کند، شرکت دانش بنیان تولید کننده واکسن آنفلوآنزای فصلی نیز گروهی جوان هستند که در قالب شرکتی دانش بنیان این کار را انجام داده اند.
تولید رام قطار مترو با ۸۵ درصد داخلی سازی
ستاری با اشاره به به بهره برداری قطار ملی مترو اشاره کرد: با تلاش جهاددانشگاهی و سایر شرکت های داخلی، ایران امروز دارای دانش فنی طراحی و ساخت واگن مترو است، امروز یک رام قطار مترو به بهره برداری می رسد در صورتیکه قبلا ۲۶درصد این قطارها داخلی سازی شده بود اما در این پروژه در عرض ۱۸ ماه، ۷ واگن که یک رام قطار را می سازند با تلاش ۱۸ شرکت و جهاد دانشگاهی و مپنا و واگن سازی تهران داخلی سازی شدند و دانش فنی و طراحی آن به حدود ۸۵ درصد داخلی سازی رسیده است، بدین سان ما امروز دارای دانش فنی طراحی و ساخت واگن مترو هستیم.
وی افزود: قرارداد ۱۰۵ واگن از طرف شهرداری تهران بسته شده است، هر ۷ واگن یک رام قطار را می سازند که با این قرارداد در حقیقت ۱۵ رام قطار سفارش داده شده است.
ستاری در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع تولید موتور سه سیلندر اشاره کرده و اضافه کرد: امروز خط تولیدی این موتور راه اندازی می شود، در حقیقت این مساله نخستین قرارداد برجام بود، حتی پیش از امضای برجام این قرارداد منعقد شد که بزرگترین سرمایه گذاری در صنعت خودروسازی ظرف ۱۵ سال اخیر شمرده می شود.. این خط تولید ظرفیت تولید ۱۵۰ موتور در سال را دارد.
وی اظهار داشت: از طرف دیگر در دانشگاه تهران همزمان یکی از بزرگترین مراکز تست موتور با عنوان آزمایشگاه ملی قوای محرکه افتتاح می شود که تمام تست ها از موتور دیزل تا خودرو های الکتریکی را می شود در آن انجام داد.
معاون رئیس جمهوری از بهره برداری ناحیه نوآوری شریف در بین پروژه های افتتاحی امروز آگاهی داد و اضافه کرد: این کار در حقیقت پروژه مشترکی بین صنعت و دانشگاه است که در قالب آن بیش از ۵۰۰ شرکت در اطراف دانشگاه شریف در ناحیه نوآوری حضور دارند و بدین سان درآمد قابل توجهی برای دانشگاه همراه خواهد داشت. این پروژه مدل خوبی از توسعه شهری است که با همکاری شهرداری تهران اتفاق افتاده است.منبع:

1400/01/21
11:49:24
0.0 / 5
814
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه