جزئیات بارم بندی و طراحی سوالات امتحان نهایی

جزئیات بارم بندی و طراحی سوالات امتحان نهایی

به گزارش پروژه آسان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام جزئیات طراحی سوالات و بارم بندی امتحانات نهایی اظهار داشت: تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری تغییری نسبت به سال قبل ندارد و همان ۳۰ درصد است که با تأثیر مثبت اعمال می شود.


عباس سلطانیان در گفتگو با ایسنا، درباره چگونگی طراحی سوالات و بارم بندی امتحانات نهایی توضیح داد و اظهار نمود: طراحی سوالات امتحانات نهایی برابر ضوابط اعلامی از جانب مرکز سنجش آموزش وزارت خانه و سازمان پژوهش صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: بارم بندی در وضعیت قرمز در همه جای کشور ملاک طراحی سوالات است. با عنایت به این که امتحانات نهایی یک مرتبه در سال برای همه کشور برگزار می گردد و وضعیت مناطق مختلف استان ها با همدیگر متفاوت بوده است، به استناد نامه سازمان پژوهش برای مرکز سنجش آموزش وزارت خانه، ملاک طراحی سوالات، برنامه درسی و بارم بندی «وضعیت قرمز در شرایط همه گیری بیماری کرونا » است.
مدیر کل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانش آموزان می توانند بارم بندی و حذفیات کتاب درسی را از سایت مرکز سنجش و یا سازمان پژوهش ملاحظه کرده و با کسب آمادگی در امتحانات شرکت نمایند اظهار نمود: حذفیات کنکور سراسری هم روی سایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بارگذاری شده و از مدت ها قبل در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.
سلطانیان درباره سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال جاری هم اظهار داشت: تأثیر سوابق تحصیلی یعنی نمرات امتحانات نهایی در کنکور سراسری تغییری نسبت به سال قبل ندارد و همان ۳۰ درصد است که با تأثیر مثبت اعمال می شود.
منبع:

1400/02/06
22:33:30
0.0 / 5
455
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه