وحیدی:

امتحانات همه مقاطع به جز پایه دوازدهم غیرحضوری باشد

امتحانات همه مقاطع به جز پایه دوازدهم غیرحضوری باشد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که پیشنهاد کمیسیون آموزش این است که امتحانات دانش آموزان در همه مقاطع به جز پایه دوازدهم به صورت غیرحضوری برگزار گردد.


محمد وحیدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به این که پس از آخر مقطع پایه دوازدهم دیپلم صادر می شود و نتیجه آن تأثیر مستقیم در کنکور و دریافت مدرک دیپلم دارد باید امتحان در این مقطع به صورت حضوری باشد روند طراحی سوالات و تصحیح آن هم مشابه کنکور است، یعنی سوالات قرنطینه می شود.

وی خاطرنشان کرد: سال قبل هم در شرایط کرونا امتحانات در پایه دوازدهم به صورت حضوری برگزار شد، بنابراین سال جاری هم می تواند این اتفاق رخ دهد. در سایر پایه ها امتحانات به صورت غیرحضوری و مجازی بوده و طبیعتا دریافت نمره و تایید معلم خواهد بود. در نهایت با مجموع سوابق تحصیلی در طول سال نمره دانش آموز اعلام می شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: البته برای مقطع ابتدایی مشکلی وجود ندارد، چون آموزش به صورت کیفی و توصیفی و تشخیصی است و ملاک نظر معلم است که در کارنامه لحاظ می شود. در مقطع متوسطه هم ملاک می تواند نظر معلم باشد مبحث بر سر پایه نهم است که وزارت آموزش و پرورش اصرار دارد که آزمون به صورت حضوری برگزار گردد. البته اگر شرایط کرونا مثل وضعیت فعلی باشد آزمون نهم هم می تواند به صورت غیرحضوری برگزار گردد پس هیچ دلیلی ندارد که دانش آموزان و خانواده هایشان استرس داشته باشند. بطور قطع باید تصمیم درست برای نحوه برگزاری امتحانات در پایه نهم و دوازدهم گرفته شود.

وحیدی در انتها و در جمع بندی اظهار نمود: فعلاً تصمیم بر این است که امتحانات آخر سال برای تمامی مقاطع به جز نهم و دوازدهم غیرحضوری برگزار گردد. البته پیشنهاد کمیسیون آموزش این بوده که در صورت استمرار شرایط کرونا آزمون پایه نهم هم به صورت غیرحضوری برگزار شده و تنها امتحان پایه دوازدهم حضوری باشد.
منبع:

1400/02/12
20:53:53
0.0 / 5
608
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه