خالص ترین كود سولفات پتاسیم جهان در كرمانشاه تولید می شود

خالص ترین كود سولفات پتاسیم جهان در كرمانشاه تولید می شود

به گزارش پروژه آسان مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در کرمانشاه ضمن اشاره به راه اندازی این شرکت از سال ۱۳۹۵، اظهار داشت: این شرکت در زمینه تولید کود شیمیایی «سولفات پتاسیم» فعالیت می کند و خالص ترین نوع این کود را در ایران و جهان تولید می کند.


«محمدرضا شمشادی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: شرکت «توسکا تجارت آریان» یکی از شرکتهای دانش بنیان زیرمجموعه پارک علم و فناوری است که با ابداع روشی نوین توانسته خالص ترین نوع محصول سولفات پتاسیم در کشور و جهان را تولید نماید، محصولی که بعنوان یکی از کودهای اصلی کشاورزی بکار می رود و سالانه حجم بالایی از آن در کشور و جهان مصرف می شود.
وی به اهمیت این نوع کود در کشاورزی اشاره نمود و اظهار داشت: سه عنصر اصلی ازت، فسفات و پتاسیم جز عناصر ضروری برای رشد گیاه به حساب می آید و نبود یکی از این سه عناصر می تواند مانع رشد گیاه شود، در این بین کود سولفات پتاسیم تأمین کننده پتاسیم مورد نیاز گیاه است، ازاین رو این نوع کود در کشاورزی جایگاه ویژه ای داشته و از مصرف بالایی برخوردار می باشد.
این محقق کرمانشاهی ضمن اشاره به روش های مختلف تولید کود سولفات پتاسیم اظهار داشت: در این بین ما روش جداگانه ای برای تولید این محصول ابداع کرده ایم که با استفاده از این روش عملا خالص ترین کود سولفات پتاسیم در ایران و جهان به دست می آید.
شمشادی ضمن اشاره به اینکه این روش ابداعی باعث شد تا شرکت توسکا تجارت آریان در زمره شرکتهای دانش بنیان قرار بگیرد درمورد نیاز بالای کشور به این محصول هم اظهار داشت: هم اکنون سالانه حدود ۴۰۰ هزار تن از این محصول در کشور مورد نیاز است و این درحالی است که تا سال ۱۳۹۵، حدود ۳۰ هزار تن از این محصول در کشور تولید می شد.
وی اضافه کرد: الان ۱۰ شرکت در زمینه تولید این محصول در کشور فعالند، اما حجم تولیدات آنها پاسخگوی نیاز کشور نیست ازاین رو فعلاً هیچ محصول تولیدی سولفات پتاسیم به خارج از کشور صادر نمی گردد و همه شرکت ها متمرکز بر تأمین نیاز کشور هستند.
شمشادی خاطرنشان کرد: در شرکت توسکا تجارت آریان هم اکنون سالانه حدود ۲ هزار تن سولفات پتاسیم تولید می شود و برنامه داریم این میزان تولید را امسال افزایش دهیم.
مدیرعامل شرکت توسکا تجارت آریان تصریح کرد: هم اکنون زمین کناردست کارخانه خریداری شده و برنامه داریم امسال واحد جدید را به بهره برداری برسانیم که با این کار ۲ هزار تن به حجم ظرفیت تولید شرکت اضافه می شود.
شمشادی ضمن اشاره به فعالیت ۱۴ نفر در این مجموعه، تصریح کرد: اگر واحد جدید راه اندازی شده و حجم تولیدات افزایش یابد بطور قطع افراد بیشتری به کار گرفته خواهند شد.
این محقق کرمانشاهی در ادامه ضمن اشاره به آشنایی پنج ساله شرکت توسکا تجارت آریان با مجموعه پارک علم و فناوری استان کرمانشاه، اظهار داشت: طی این مدت حمایت های خوبی از جانب پارک دریافت کرده ایم.منبع:

1400/02/12
23:10:33
0.0 / 5
614
تگهای خبر: شركت , علم , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه