وزیر آموزش و پرورش خبر داد

ایمن سازی سیستم گرمایشی ۲۷۶ هزار كلاس درس

ایمن سازی سیستم گرمایشی ۲۷۶ هزار كلاس درس

وزیر آموزش و پرورش ضمن اشاره به اینکه تمام بخاری های نفتی مدارس در مناطقی که دارای زیرساخت گاز بود جمع آوری شده اند، اظهار نمود: ۲۷۶ هزار کلاس درس و به عبارتی روزانه ۹۴ کلاس درس از نظر سیستم گرمایشی استانداردسازی شدند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت آموزش و پرورش (افتتاح متمرکز ۲۶۸ فضای آموزشی با ۱۲۹۵ کلاس درس) که با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: مدرسه پیش از آنکه بنایی فیزیکی باشد محیطی تربیتی برای رشد، نمو و توسعه ظرفیت های وجودی، فضای یادگیری و محیطی برای انتقال فرهنگ و ادب، پاسداشت زبان ملی، تمرین آزاد اندیشی، رفاقت و رقابت، شکست و پیروزی، ساختن و سازندگی، خلاقیت و نوآوری و ده ها تمرین زندگی است.
وی اضافه کرد: مدرسه برای همه ملت ها و کشورها از حیث سلامت، امنیت، شادابی، نشاط، تجهیزات و امکانات مهم می باشد. مدرسه باید شوق یادگیری را در دانش آموزان افزایش دهد. مدرسه محل ترسیم و ساختن آینده یک ملت و تمدن است. مدارس در دولت تدبیر و امید با این خصوصیت ها ایجاد می شود و هر روز در این دولت ۲۸ کلاس درس راه اندازی شده است.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در این دولت ۱۰ و نیم درصد از تعداد مدارس نیازمند تخریب، بازسازی و ایمن سازی کاسته شده و در پنج سال گذشته، آمار ۳۰ درصد مدارس ناایمن به ۱۹ و نیم درصد کاهش یافته است، اظهار نمود: در دولت تدبیر و امید ۱۶ هزار فضای آموزشی با ۸۱ هزار و ۵۰۰ کلاس درس به بهره برداری رسیده و تعداد کلاس های افتتاحی در سال ۹۹ دو برابر سال ۹۲ است. سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز از ۴.۸ متر مربع در سال ۹۲ به ۵.۲ در سال ۹۹ افزایش پیدا کرده است. این در شرایطی است که با افزایش بیشتر از ۸۰۰ هزار نفری جمعیت دانش آموزی روبرو بوده ایم.
حاجی میرزایی اضافه کرد: تعهد خیرین نسبت به سال ۹۲ حدود پنج برابر شده و از ۵۵۰ به ۳۰۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ رسیده و اعتبارات دولتی هم در این بازه زمانی قریب به ۱۰ برابر شده است. سال قبل طرح آجر به آجر را طراحی کردیم و تا کنون بیشتر از یک میلیون نفر با آورده های اندکی به این نهضت بزرگ پیوسته اند و در این اندیشه هستیم که هر ایرانی در ساختن مدرسه سهیم باشد که سهیم شدن در فرهنگ یادگیری و پیشرفت کشور است.
وی ضمن اشاره به اینکه تمام بخاری های نفتی مدارس در مناطقی که دارای زیرساخت گاز بود جمع آوری شده اند؛ اظهار نمود: ۲۷۶ هزار کلاس درس و به عبارتی روزانه ۹۴ کلاس درس از نظر سیستم گرمایشی استانداردسازی شدند. در سال ۹۷ یک هزار مدرسه خشت و گلی داشتیم که امروز تمام آنها جمع آوری شده است. در سال ۹۶، ۱.۹ درصد بودجه عمرانی کشور به مدرسه سازی اختصاص یافته بود که در سال ۹۹ به ۷.۵ درصد افزایش پیدا کرده است که حاکی از توجه دولت به امر مدرسه سازی است.1400/02/16
18:09:09
0.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه