برگزاری آزمون جبرانی برای دانش آموزان كرونایی در مرداد و شهریور

برگزاری آزمون جبرانی برای دانش آموزان كرونایی در مرداد و شهریور

به گزارش پروژه آسان مشاور وزیر آموزش و پرورش در سنجش و پایش کیفیت آموزشی با اشاره به اینکه اگر دانش آموزی در پایه نهم کرونا دارد اشکالی ندارد و می تواند در امتحان شرکت نکند اظهار داشت: یک آزمون جبرانی در اواخر تیر و اوایل مرداد داریم که این فرد می تواند در همان آزمون شرکت نمایند، اگر نتوانست می تواند در آزمون شهریور شرکت نماید. این در حالیست که اگر گواهی داشته باشد که در خرداد کرونا داشته است، نمره اش در بخش امتحانات خرداد ثبت می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، غلامرضا کریمی در پاسخ به پرسشی درباره روند ارزشیابی پایانی دانش آموزان اظهار نمود: برپایه مصوبه شورایعالی آموزش و پرورش در شرایط همه گیری بیماری، شرایط ویژه ای را برای برگزاری امتحانات و ارزشیابی انتهای دوره درنظر گرفتیم که در ۱۲ پایه تحصیلی، آزمون ها و ارزشیابی های تحصیلی به جز در دو پایه نهم و دوازدهم غیرحضوری است.
وی ادامه داد: در پایه نهم و دوازدهم این ارزشیابی حضوری است و ستاد ملی مقابله با کرونا هم موافقت و تایید کرده است.
مشاور وزیر آموزش و پرورش در سنجش و پایش کیفیت آموزشی با اشاره به اینکه فلسلفه و لزوم برگزاری حضوری امتحانات در این دو پایه متفاوت می باشد اظهار داشت: پایه نهم، آخر مقطع متوسطه اول و زمان انجام هدایت تحصیلی دانش آموزان است و باید رشته و شاخه تحصیلی خویش را مشخص کنند. اگر آزمون های استاندارد نداشته باشیم احتمال تضییع حق دانش آموزان وجود دارد.
کریمی افزود: منظور از آزمون استاندارد این است که طراحی سوالات در سطح منطقه و استان است و در سطح مدرسه و توسط معلم نیست. یک علت این تاکید، نگرانی از بروز تقلب در آزمون غیرحضوری است. در هدایت تحصیلی موظف هستیم بر مبنای کف نمرات اکتسابی افراد را به سمت رشته های تحصیلی مختلف هدایت نماییم. در واقع ورود به رشته ها، بر حسب حدنصاب نمره است. ازاین رو باید آزمون استاندارد حضوری برگزار نماییم. آزمون غیرحضوری این امکان را که شرایط دانش آموزان برای انتخاب رشته در استان های مختلف را برابر کند خیلی سخت می کند و به علت اهمیت این موضوع، آزمون حضوری است.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر این، معدل پایه نهم تا ۵۰ درصد در ورود به مدارس سمپاد تأثیر دارد اظهار داشت: معدل پایه نهم در انتخاب دانش آموزان تعیین کننده است و نیاز داریم آزمون استاندارد حضوری برگزار نماییم. در مجموع یک میلیون و ۱۲۰ هزار دانش آموز در پایه نهم داریم و حوزه های امتحانی را گسترش دادیم و شرایط را بگونه ای تنظیم کردیم که دانش آموزان زیادی در یک حوزه تجمع نکنند.
مشاور وزیر آموزش و پرورش در سنجش و پایش کیفیت آموزشی در پاسخ به اینکه طراحی سوالات امتحانات نهایی بر حسب وضعیت قرمز کرونایی چگونه خواهد بود؟ اظهار داشت: امسال سال تحصیلی متفاوتی بوده است. برخی مناطق، آموزش کامل و برخی مناطق، آموزش کمتری دریافت نمودند. ازاین رو طراحی وزارت آموزش و پرورش برای آزمون ها این است که تا ۳۰ درصد از حجم مطالب درسی را کاهش داده است. سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی حذفیاتی داشته که در سایت این سازمان و مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی درج شده است و برای پایه دوازدهم هم این حذفیات به سازمان سنجش عرضه شده است که سوال در کنکور از این بخش ها طراحی نشود.
کریمی در برنامه انتهای الوند شبکه دو سیما با اشاره به اینکه اگر دانش آموزی در پایه نهم کرونا دارد اشکالی ندارد و می تواند در امتحان شرکت نکند اظهار داشت: ما یک آزمون جبرانی در اواخر تیر و اوایل مرداد داریم که می تواند در همان آزمون شرکت نماید. اگر نتوانست می تواند در آزمون شهریور شرکت نماید. اگر گواهی داشته باشد که در خرداد کرونا داشته است نمره اش در بخش امتحانات خرداد ثبت می شود. برای پایه دوازدهم هم همینطور است و اگر کسی کرونا داشت و نتوانست شرکت نماید در شهریور شرکت می کند و یک کمیسیون خاص مدارک را بررسی می کند و اگر تایید شد نمره اش برای خرداد ثبت می شود. ازاین رو خانواده ها نگرانی از این بابت نداشته باشند.
منبع:

1400/02/20
23:34:21
0.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه