افزایش تعهد خیرین مدرسه ساز به 3000 میلیارد تومان

افزایش تعهد خیرین مدرسه ساز به 3000 میلیارد تومان

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به افزایش چشم گیر تعهدات خیّرین مدرسه ساز در چهار سال اخیر اظهار داشت: رقم این تعهدات در سال قبل به بالای 3 هزار میلیارد تومان رسید.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهراله رخشانی مهر در نشست صمیمانه با اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران با قدردانی از حضور و اقدامات باارزش خیرین و مجمع شهرستان های تهران، اظهار داشت: در دوسال اخیر و با وجود شرایط اقتصادی و شیوع ویروس کرونا شاهد جهش شایان توجهی در میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز بودیم.
وی با اعلان اینکه بین سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ شاهد روند با ثباتی در میزان تعهدات خیرین بودیم اضافه کرد: از سال ۱۳۹۶ با تغییرات و مداخلاتی که صورت گرفت تعهدات خیرین مدرسه ساز روند صعودی پیدا کرد و در سال ۱۳۹۹ به بالای ۳ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به سال قبل از آن رشد حدود 2 برابری را نشان میدهد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار نمود: علاوه بر کوشش های قابل توجه مجامع خیرین مدرسه ساز، برگزاری منظم و متنوع جشنواره ها و تکریم خیرین مدرسه ساز، پیگیری امور و دغدغه های خیرین، تدوین و چاپ کتب زندگی نامه و کارنامه خیرین و همین طور ورود مجدانه وزیر آموزش و پرورش به موضوع خیرین مدرسه ساز و افزایش هم افزایی و هماهنگی واحد مشارکت های سازمان و ادارات کل نوسازی مدارس با مجامع خیرین همچون اقداماتی است که در افزایش تعهدات خیری موثر بود.
رخشانی مهر با تاکید بر این که ظرفیت جذب منابع خیری در کشور بالاست، اضافه کرد: طرح آجر به آجر که بمنظور توسعه و ارتقای مشارکت های مردمی آغاز شد دو بخش دارد که حفظ، تکریم و تقویت خیرین موجود و کلان بخش نخست و خیّرسازی و توسعه مشارکت های خرد نیز از اهداف دیگر این طرح است که سبب ترویج و نهادینه سازی فرهنگ خیّری و منشاء آثار خیر است.
ایشان سپس به تامین و تخصیص صد درصدی ردیف اعتبارات مشارکتی در چهارسال اخیر اشاره نمود و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹، ۲۳۵۰ میلیارد تومان به این امر اختصاص یافت و پروژه های نیمه تمام خیری را فعال و بخش زیادی را نیز تکمیل کردیم که اتفاق بسیار خوبی بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، رخشانی مهر همین طور بر لزوم بهره مندی از ظرفیت کارخانجات، صنایع و شرکت های مستقر در شهرستان های استان تهران و شهرک های صنعتی این مناطق اصرار کرد تا در امتداد ایفای مسئولیت اجتماعی در مدرسه سازی و توسعه فضاهای آموزشی شهرستانهای تهران مشارکت کنند.
منبع:

1400/02/22
10:15:39
0.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه