صالحی امیری:

توسعه ورزش همگانی و قهرمانی از آموزش و پرورش شروع می شود

توسعه ورزش همگانی و قهرمانی از آموزش و پرورش شروع می شود

به گزارش پروژه آسان رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به کارکرد ورزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی از آموزش و پرورش شروع می شود و نقطه استعدادیابی برای ورزش قهرمانی و نقطه آغاز برای ورزش همگانی و آموزش تخصصی در همه حوزه های ورزش است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید رضا صالحی امیری در مراسم اختتامیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ)، با اشاره به اینکه پیش از هرچیزی باید انصاف داشته باشیم، ضمن این که چالش ها و مشکلات را انکار نمی نماییم ولی باور داریم که دولت در شرایط سخت تحریم، تورم، گرانی، بیکاری و کرونا تلاشهای اساسی انجام داده است، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش در راه تحقق توسعه قرار گرفته و اجرای طرح کوچ و موفقیت آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی و سلامت نشان از کارآمدی ساختار دارد.
وی ادامه داد: مدیریت و مهار کرونا با همه چالش ها و مشکلات خارجی و داخلی و طرح ملی واکسیناسیون از دستاوردهای دولت می باشد. ورزش ایران هم با محوریت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، پارالمپیک، فدراسیون ها و استان ها در راه جهش و تحول قرار گرفته و در سال 1400 قهرمانان ما در عرصه های بین المللی کام مردم را شیرین خواهند کرد.
رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به این که گرچه تحریم های ظالمانه سرعت تحولات را کند کرد، اما قطار توسعه در مسیرخود به سمت مقصد در حال حرکت است اظهار داشت: از این منظر آموزش و پرورش در نظام اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ایران به مثابه یک نهاد، کارکرد فراتر از یک وزارت خانه را دارد. وزارت خانه ها مسئولیت یک یا چند مأموریت خاص را دارند، اما آموزش و پرورش مسئولیت تمام نهادهای موجود در سطح ملی را دارد.
وی ادامه داد: این نهاد هم کارکرد آموزشی دارد و هم کارکرد انسانی و تربیت انسان هایی در تراز تمدن ایران زمین را برعهده دارد. این نهاد کارکرد اجتماعی دارد و تربیت فرزندان با اهداف متعالی یعنی سازگاری اجتماعی، کار جمعی، گفتگو، انسجام اجتماعی، همدلی و همنوایی، زیست مسالمت آمیز و تحمل و مدارا از کارکردهای اجتماعی است. همینطور فهم و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل سیاسی، تمرین فعالیت سیاسی، گفت وگوی سیاسی، مدارای سیاسی از کارکردهای آموزش و پرورش در عرصه سیاسی است.
صالحی امیری با اشاره به اینکه آموزش و پرورش کارکرد ورزشی هم دارد اظهار نمود: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی از آموزش و پرورش شروع می شود. نقطه استعدادیابی برای ورزش قهرمانی و نقطه آغاز برای ورزش همگانی و آموزش تخصصی در همه حوزه های ورزش است. از همه مهمتر آموزش و پرورش کارکرد فرهنگی دارد؛ شخصیت سازی، هویت سازی، الگو دهی سبک زندگی، درک ارزش ها و اخلاقیات، شناخت فرهنگ و تمدن زبان فارسی و معرفت جویی از کارکردهای فرهنگی این نهاد است.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش کارکرد اقتصادی هم دارد و الگوی مصرف، سبک زندگی، پرهیز از اسراف و داشتن سلامت اقتصادی از کارکردهای اقتصادی می باشد و در نهایت آموزش و پرورش نهاد سوادآموزی در ایران زمین است؛ سواد خلاقیت، پرسشگری، صبوری، گفتگو، مشارکت جویی، سواد فرهنگی، سیاسی. آموزش و پرورش نهاد مهارت آموزی است؛ مهارت کارجمعی، نوشتن، انتقادگری و انتقاد پذیری، ورزش، تغذیه سالم، تفکر، صبوری و کار با فضای مجازی.
رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: آموزش و پرورش هم ریل توسعه است هم ماشین توسعه و هم هدف توسعه است. وضعیت امروز کشور ما محصول عملکرد آموزش و پرورش در دهه های گذشته است و عملکرد امروز آموزش و پرورش آینده کشور را رقم خواهد زد.
منبع:

1400/02/27
08:41:26
0.0 / 5
258
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه