بررسی پلفترم های ایمن برای برگزاری امتحانات

بررسی پلفترم های ایمن برای برگزاری امتحانات

به گزارش پروژه آسان مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به میزان اعتماد و اتکا به آزمون ساز شبکه شاد برای برگزاری امتحانات از جانب معلمان اظهار داشت: پلت فرم های مختلفی در آموزش و پرورش در دست بررسی و تدوین به منظور تعیین شاخصهای امنیت آزمون است؛ هرچند چالش ها و محدودیت هایی هم در این حوزه وجود دارد.


مهندس محمود حبیبی در گفتگو با ایسنا، درباره قابلیت ها و میزان استفاده از آزمون سازهای شبکه شاد در روزهای امتحانات از جانب معلمان اظهار نمود: آزمون سازها قابلیت های جدیدی بودند که از چندی قبل به شبکه شاد افزوده شدند.
وی ادامه داد: اما این که تا چه میزان مورد استفاده قرار می گیرد، بستگی به خود مدارس و تصمیم آنها برای چگونگی انجام ارزیابی های پایانی دارد. باید منتظر بمانیم و ببینیم تا چه میزان مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره میزان اعتماد و قابل اتکا بودن آزمون سازهای شاد اظهار داشت: با عنایت به ابزاری که عرضه می دهد این طور نیست که قابل اتکا نباشد، ولی اگر منظور امنیت آزمون است از آنجائیکه معلوم نیست خود دانش آموز به سوالات پاسخ می دهد یا خیر، نمی گردد پاسخ دقیقی داد. هیچ سامانه ای را نمی توان به صورت کامل کنترل کرد و امکان دارد والدین و اطرافیان کمک کنند که دانش آموز به سوالات پاسخ بدهد.
حبیبی درباره ایجاد و برگزاری آزمون ها در بستر پلتفرمی ایمن هم اظهار داشت: پلت فرم های مختلفی در آموزش و پرورش در دست بررسی و تدوین به منظور تعیین شاخصهای امنیت آزمون است؛ هرچند چالش ها و محدودیت هایی هم در این حوزه وجود دارد.
منبع:

1400/03/03
10:20:09
0.0 / 5
324
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه