آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره معلمان مؤلف

آخرین فرصت ارسال آثار به جشنواره معلمان مؤلف

اولین جشنواره «معلمان مؤلف» در وزارت آموزش و پرورش، با هدف شناسایی، تجلیل و تکریم از معلمان مؤلف، در بهار و تابستان ۱۴۰۰ برگزار می گردد که آخرین فرصت ارسال آثار در این جشنواره، حداکثر تا ۱۰ خردادماه ۱۴۰۰، اعلام گردید.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دبیرخانه نخستین جشنواره «معلمان مؤلف» از همه کارکنان و اساتید دانشگاه فرهنگیان، تمامی همکاران شاغل در مدارس، مراکز پرورشی و ادارات داخل و خارج از کشور (رسمی، پیمانی، قراردادی، حق التدریس و...) و نیروهای بازنشسته دعوت کرده تا در صورت تمایل جهت شرکت در جشنواره، دو نسخه از آثار خویش را حداکثر تا ۱۰ خردادماه سالجاری، به آدرس دبیرخانه در «کانون فرهنگی تربیتی سمیه شهرری»، ارسال نمایند.
بر طبق این گزارش، این جشنواره از جانب اداره کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی با همکاری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی، اداره کل و توسعه کتاب خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، انتشارات منادی تربیت انتشارات مدرسه، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.
علیرضا کاظمی؛ معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، با بیان اینکه این جشنواره با هدف شناسایی و معرفی فرهنگیان و مؤلف، کمک به ارتقای سطح دانش فرهنگ مکتوب جامعه، تکریم پدیدآورندگان متعهد و متخصص کتاب در میان فرهنگیان کشور، استفاده از آثار فرهنگی آن در جشنواره های کتابخوانی آموزش و پرورش و حمایت مادی و معنوی از معلمان مؤلف برگزیده جشنواره برگزار می شود، اضافه کرد: تمامی همکاران شاغل در مدارس و مراکز پرورشی و ادارات داخل و خارج از کشور و کارکنان اداری و کارشناسان، مدیران، مربیان، مشاوران تربیتی، استادان و کارکنان دانشگاه فرهنگیان می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، ضمن اشاره به اینکه فرهنگیان مؤلف و معلمان اهل قلم می توانند آثار خویش را تا ۱۰ خردادماه به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران ارسال کنند، افزود: همزمان با روز قلم، در تیرماه ۱۴۰۰از برگزیدگان این جشنواره تجلیل خواهد شد.
وی ادامه داد: یکی از اهداف این جشنواره، ارتقای انگیزه معلمان و توانمندی های آنها در حوزه نیازهای آموزش و پرورش و تولید علم از جانب معلمان کشور است که برای تجربه معلمان و حوزه تربیتی بسیار مفید می باشد. معلمان نقش مؤثری در سطوح مختلف دارند و در زمینه تألیف کتاب های کمک درسی و آموزشی، تولیدات بسیار مناسبی را داشته اند و شاید بهترین تولیدات برای معلمان در حوزه درس و یادگیری باشد.
کاظمی خاطرنشان کرد: تابحال بیشتر از ۱۶۰۰ اثر به دبیرخانه رسیده است که تعداد آنها در ایام پایانی افزایش خواهد یافت.
وی درباره برگزاری این جشنواره برای نخستین بار اظهار داشت: کتاب بهترین ابزار انتقال دانش و تجربه اساسی ترین رکن یادگیری است؛ هر معلمی که وارد عرصه تولید علم شود توانمندی هایی دارد و بخش پژوهشی، علمی، بخشی از مهارت های دانشی و بینشی است که زمینه تحرک و پویایی معلمان را فراهم می آورد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کاظمی همینطور اظهار داشت: تولید علم، تغییرات مثبتی در جامعه و کشور بوجود می آورد و درتوسعه فرهنگ کتاب خوانی مؤثر است و به اعتلای فرهنگ جامعه کمک نماید.
شایان ذکر است؛ معلمان مؤلف و اهل قلم می توانند در فرصت باقی مانده تا ۱۰ خردادماه آثار خویش را به دبیرخانه این جشنواره ارسال و در «جشنواره معلمان مؤلف»، شرکت نمایند.
منبع:

1400/03/03
20:46:46
0.0 / 5
315
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه