پیشنهاد ورود دانش آموزان به مدارس با لباس بومی منطقه خود

پیشنهاد ورود دانش آموزان به مدارس با لباس بومی منطقه خود

به گزارش پروژه آسان مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش، مدیران مدارس را در انتخاب نوع پوشاک ویژه دانش آموزان آزاد دانست و خواهان ارئه چارچوب منطقی برای این امر شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی رمضانی در کارگروه مد و پوشاک دانش آموزی که بامداد امروز در معاونت پرورشی و فرهنگی و با حضور نمایندگان دستگاههای متولی برگزار شد اظهار داشت: دستورالعملی که در اینجا تصویب می شود از سوی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی برای وزیر آموزش و پرورش بعنوان یک تکلیف عرضه می شود و من هم بعنوان یک عضو کارگروه به این مستندات پایند هستم.

وی افزود: بعنوان مدیر کل فرهنگی هنری تمام تلاش و اعتقادم این است باید اجازه بدهیم دانش آموزان هر منطقه بر مبنای نوع پوشش و فرهنگ خود در مدرسه ورود پیدا کنند.

رمضانی اضافه کرد: در بحث اقتصاد لباس نباید ورود پیدا نماییم و باید به بخش خصوصی اجازه بدهیم در این امر ورود داشته باشد چونکه این کار بسیار تخصصی و خاص است و آموزش و پرورش به حوزه مسائل تربیتی و آموزشی بپردازد.

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی تصریح کرد: با عنایت به اسناد بالا دستی که برای ما وجود دارد و در همه سیستم ها هم اینچنین است، امکان دارد مواردی که اینجا ذکر می شود قابل قبول نباشد اما به دنبال راهی هستیم دستور العمل قابل اجرایی را تدوین واجرا نماییم.

وی اظهار داشت: برای کارگروه های استانی باید یک کارشناس و متخصص پوشاک از بخش پوشاک و یک متخصص مد و پوشاک از مدارس فنی حرفه ای حضور داشته باشند تا نتایج بهتری حاصل شود.

رمضانی ضمن اشاره به اهمیت مبحث اظهار داشت: شورای مدرسه تمام مسئولیت مدرسه را به عهده دارد و وظایف شورای مد و پوشاک باید به این شورا واگذار شود تا قادر باشند برای پیگیری به مرجع مشخصی رجوع کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، در ادامه جلسه هم هر یک از نمایندگاه دستگاههای متولی به بیان نقطه نظرات خود پیرامون دستورالعمل مد و پوشاک مدارس پرداختند.
منبع:

1400/03/15
15:34:22
0.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه