آخر امتحانات حضوری دانش آموزان

آخر امتحانات حضوری دانش آموزان

به گزارش پروژه آسان مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به روند برگزاری امتحانات حضوری در پایه های نهم و دوازدهم اظهار داشت: امروز، روز آخر برگزاری امتحانات حضوری پایه های نهم و دوازدهم است. امتحانات نهایی از ۲۷ اردیبهشت شروع شد و امروز به اتمام رسید. تهیه پروتکلهای بهداشتی برگزاری امتحانات از جانب وزارت بهداشت در اختیار ما قرار گرفت و ما با حساسیت ویژه امتحانات را برگزار کردیم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمد محسن بیگی در مراسم اختتامیه جشنواره و پویش مدافعان و سفیران سلامت که به صورت مستقیم از شبکه شاد پخش گردید در ۱.۵ سال قبل که تقریباً مدارس تعطیل شدند، نه فرایند آموزش تعطیل شده و نه فرایند سلامت تحت تاثیر جدی قرار گرفته است اظهار نمود: مردم اهمیت این دو مقوله را به درستی درک می کنند و مسئولین هم وظیفه خود می دانند در جهت حفظ سلامت و تداوم آموزش گام بردارند.
وی ادامه داد: آموزش و سلامت نه تنها تبدیل به دوگانه نشد، بلکه سلامت و آموزش یکپارچه و یگانه شدند.
مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه فعالیتهای مختلفی را در این دو حوزه با تولید محتوا و به کارگیری ظرفیت آموزش همسالان شاهد بودیم اظهار داشت: سعی کردیم از ظرفیت آموزش همسالان و گروه سفیران سلامت به درستی استفاده نماییم. معتقدیم انتقال مفاهیم با زبان کودکان و دانش آموزان اثرگذاری بیشتری دارد.
محسن بیگی افزود: ما استفاده از ظرفیت سفیران سلامت برای تأمین سلامت جامعه در حوزه های مختلف همچون بیماری های واگیردار و بخصوص کووید ۱۹ را در اولویت و دستورکار خود داریم.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به روند برگزاری امتحانات حضوری در پایه های نهم و دوازدهم اظهار داشت: امروز، روز آخر برگزاری امتحانات حضوری پایه های نهم و دوازدهم است. امتحانات نهایی از ۲۷ اردیبهشت شروع شد و امروز به اتمام رسید. تهیه پروتکلهای بهداشتی برگزاری امتحانات از جانب وزارت بهداشت در اختیار ما قرار گرفت و ما با حساسیت ویژه امتحانات را برگزار کردیم.
مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: امید است برگزاری موفق امتحانات نهایی، مقدمه ای برای بازگشت مرحله به مرحله به فعالیتهای عادی باشد بگونه ای که هیچ بخشی گرفتار مشکل نشود.
محسن بیگی همینطور ضمن اشاره به راه اندازی چندین پویش در کانال های دانش آموزی شبکه شاد همچون پشتیبانی از مدافعان سلامت و سفیران سلامت، تحت عنوان هردانش آموز یک سفیر سلامت اظهار داشت: فراخوانی را در اسفند سال قبل منتشر کردیم و بیشتر از ۳۰۰ هزار اثر در حوزه نقاشی، شعر، متن و غیره از جانب دانش آموزان برای ارسال شد. امیدواریم بتوانیم در این راه از ظرفیت های مختلف برای ارتقای سواد سلامت جامعه استفاده و دو مجموعه وزارت بهداشت و آموزش و پرورش در کنار همدیگر حرکت کرده و به خانواده ها اطمینان دهیم که می توانیم فعالیتهای عادی را از سر بگیریم.
منبع:

1400/03/25
22:32:52
0.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه