كرونا در آلمان و ۱ و نیم میلیون روز مرخصی برای نگهداری از كودكان

كرونا در آلمان و ۱ و نیم میلیون روز مرخصی برای نگهداری از كودكان

پروژه آسان: جمعیت قابل توجهی از افراد شاغل در آلمان طی موج سوم پاندمی کرونا برای نگهداری از کودکانشان ناچار شدند مرخصی استعلاجی بگیرند و بسته بودن مدرسه ها و مهدکودک ها برای اغلب خانواده های آلمانی به یک چالش بزرگ تبدیل شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، حالا با فروکش کردن اوج پاندمی کرونا در موج سوم در آلمان محدودیت های بسیار کاهش یافته، مدرسه ها و مهدکودک ها بازگشایی شده اند و استفاده از ماسک، جز در مواردی مانند مکان های سرپوشیده الزامی نیست.
تا مدتی پیش وضعیت کاملا متفاوت بود و به خاطر بسته بودن مهدکودک ها و مدرسه ها، شهروندان آلمانی به ویژه شاغلان برای نگهداری از کودکان با معضل بزرگی روبرو بودند.
آمار شرکت های بیمه در این کشور نشان میدهد که والدین در آلمان تنها در فاصله ماه های ژانویه و مه، یک و نیم میلیون روز مرخصی استعلاجی گرفته اند.
چهار موسسه اصلی بیمه در آلمان می گویند: در این بازه زمانی ۶۰۰ هزار تقاضای دریافت کمک هزینه بیماری کودکان ارائه شده و والدین به طور متوسط دو تا سه روز در ماه برای نگهداری از فرزندانشان مرخصی گرفته اند.
بطور معمول شاغلان در آلمان می توانند در صورت بیماری کودکانشان تعداد مشخصی روز در سال مرخصی استعلاجی بگیرند.
به گزارش دویچه وله، در بسته حمایتی دولت آلمان برای کمک به شهروندان در دوران پاندمی کرونا، تعداد این روزها سه برابر شد و والدین اجازه داشتند نه فقط در صورت بیماری کودکانشان بلکه هنگام بسته بودن مهدکودک ها و مدرسه ها هم از این مرخصی استفاده کنند.
منبع:

1400/03/29
11:21:29
0.0 / 5
243
تگهای خبر: بیمار , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه