تدوین آئین نامه نحوه ورود معلولان به دانشگاه فرهنگیان

تدوین آئین نامه نحوه ورود معلولان به دانشگاه فرهنگیان

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، ضمن اشاره به اینکه پارسال موفق به آموزش مهارت های چندگانه به ۱۰ درصد از معلمان ویژه دانش آموزان ناتوان ذهنی شده ایم، اظهار داشت: آئین نامه نحوه ورود معلولان به دانشگاه فرهنگیان، تدوین و در دستور کار شورایعالی آموزش و پرورش قرار دارد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی، اظهار نمود: یکی از برنامه های اصلی سازمان آموزش و پرورش استثنایی مناسب سازی همه ابعاد نظام تعلیم و تربیت برای دانش آموزان با نیازهای ویژه است.
وی ادامه داد: مؤلفه ها، اجزا و ارکان مدرسه باید با نیازهای دانش آموزان انطباق یابد و با شرایط آنها متناسب شود و با این هدف، بسته تحولی مدرسه انطباقی با سه برنامه و ۹فعالیت، درسال گذشته اجرایی شد.
نماینده وزیر آموزش و پرورش در ستاد کشوری هماهنگی و پیگیری مناسب سازی، اظهار داشت: استاندارد سازی مراکز و مدارس موجود در همه ابعاد و توسعه مراکز جدید در دستور کار سازمان آموزش و پرورش استثنایی قرار دارد.
وی با بیان اینکه سال قبل ۱۹درصد خدمات توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی به نوآموزان پیش دبستانی افزایش پیدا کرده است، اظهار نمود: عرضه خدمات توانبخشی و آموزشی به نوآموزان استثنایی باید از سنین پایین شروع شود و نخستین گام آن شناسایی و غربالگری نوآموزان دارای نیازهای ویژه است.
وی ادامه داد: بسته مداخلات بهنگام طلایی با هدف مداخلات بهنگام در آموزش و پرورش استثنایی تدوین شده و در همین راستا تفاهمنامه هایی با وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی جهت استفاده از نتایج غربالگری این دستگاه ها منعقد شده است. در اولین جلسه شورای سازمان امسال که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار می شود افزایش سه گروه به گروه های زیر پوشش سازمان آموزش و پرورش استثنایی تصویب خواهد شد.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی یکی از لزوم های دانش آموزان با نیازهای ویژه را آموزش های کاربردی و مهارتی دانست و اظهار داشت: مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه باید مدارس زندگی باشند و دوره های متوسطه پیش حرفه ای و حرفه ای با همین هدف در آموزش و پرورش استثنایی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه به راه افتاده است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسینی اضافه کرد: آموزش مهارت های چندگانه به ۱۰درصد ازمعلمان ویژه دانش آموزان ناتوان ذهنی و آموزش «زبان اشاره» و خط بریل، آموزش به ۸هزار نفر همچون برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی پارسال بوده است.
به قول وی آئین نامه نحوه ورود معلولان به دانشگاه فرهنگیان تدوین شده است و در دستور کار شورایعالی آموزش و پرورش قرار دارد.
منبع:

1400/04/01
21:02:43
0.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه