در شورای عالی انرژی

اجرای آیین نامه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست تصویب گردید

اجرای آیین نامه بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست تصویب گردید

به گزارش پروژه آسان دستورالعمل اجرایی آئین نامه ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست، بعنوان آخرین حلقه عملیاتی شدن طرح بازار توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شورایعالی انرژی عنوان شد و به تصویب رسید.


این دستورالعمل که در جهت عملیاتی شدن پروژه ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست و تعیین مقررات حاکم بر آن طراحی شده، به همت ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری نمایندگان تمامی سازمان ها و نهادهای ذی نفع تهیه و تدوین شده است.
آیین نامه بازار بهینه سازی مصرف انرژی و محیط زیست، با در نظر گرفتن مصرف انرژی در صنایع و بخش های مختلف کشور، به دنبال ایجاد بازار بهینه سازی انرژی است تا بر مبنای صرفه جویی که هر یک از بخش ها در میزان مصرف انرژی انجام می دهند، گواهینامه صرفه جویی انرژی برای آنها صادر کند. به نحوی که بتوانند آنرا در بازار بهینه سازی و در قالب قوانین و مقررات حاکم بر بازار بورس انرژی ایران داد و ستد کرد.
دستورالعمل اجرایی بازار با هدف تسهیل ورود بخش خصوصی و شرکتهای خدمات انرژی و همینطور تأمین مالی پروژه های بهینه سازی انرژی و محیط زیست در حوزه های مختلف تهیه شده است و گردش کار آئین نامه بازار را از مراحل ابتدایی (ثبت درخواست متقاضی) تا فروش گواهی صرفه جویی انرژی و نحوه تعامل بین ذی نفعان و مجریان آنرا مشخص می کند.
تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان نهادهای فنی و تخصصی بازار به منظور معرفی پروژه ها و راهکارهای بهینه سازی انرژی به تفکیک بخش های مختلف و با هدف تسریع در اجرای پروژه های بهینه سازی، همچون برنامه های این دستورالعمل است.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تصویب دستورالعمل اجرایی آئین نامه ایجاد بازار بهینه سازی مصرف انرژی و محیط زیست در شورایعالی انرژی کشور، آخرین مرحله از تصویب مراحل قانونی طرح بازار است و انتظار می رود بزودی بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست در بورس انرژی عملیاتی شود.
این دستورالعمل باعث توسعه زیست بوم بهینه سازی مصرف انرژی می شود و صرفه جویی و رونق بازار شرکت خدمات انرژی را به دنبال خواهد داشت.


1400/04/10
22:47:15
0.0 / 5
251
تگهای خبر: خدمات , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه