آغاز سنجش سلامت پیش دبستانی ها از هفته آینده بعلاوه جزئیات و نحوه ثبت نام

آغاز سنجش سلامت پیش دبستانی ها از هفته آینده بعلاوه جزئیات و نحوه ثبت نام

به گزارش پروژه آسان غربالگری و سنجش سلامت کودکان پیش دبستانی که از سال ۹۶ به برنامه سنجش سلامت نوآموزان، اضافه شده است امسال هم در دستورکار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته و از آغاز هفته آینده شروع می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، همه ساله برای همه نوآموزان بدو ورود به دبستان انجام می شود و چند سالی است که با عنایت به اهمیت تشخیص زودهنگام اختلالات و برخی بیماری ها و فرصت طلایی برای انجام مداخلات درمانی از سنین پایین تر، به صورت داوطلبانه برای کودکان پیش دبستانی هم در حال انجام می باشد.
در همین راستا طبق اعلام رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سال جاری برنامه غربالگری و سنجش نوآموزان پیش دبستانی از هجدهم تیرماه به بعد شروع و پیشبینی می شود ۶۰۰ هزار نوآموز بدو ورود به پیش دبستانی در آن شرکت نمایند.
محمدحسن عظیم عراقی، معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گفتگو با ایسنا، درباره شرایط و نحوه حضور کودکان پیش دبستانی در برنامه سنجش سلامت توضیح داد و در اینباره اظهار نمود: حالا این آمادگی را داریم سنجش پیش دبستانی ها را همزمان با سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان انجام دهیم.
وی ادامه داد: به تمام استان ها اعلام نموده ایم که می توانند در صورت نیاز، به صورت اختصاصی پایگاه سنجش پیش دبستانی هم راه اندازی کنند و مشکلی در این حوزه وجود ندارد. هدف ما این است که ۶۰۰ هزار پیش دبستانی را امسال سنجش نماییم.
عظیم عراقی درباره زمان دقیق شروع سنجش اظهار داشت: همکاران حوزه فنی باید سامانه سیدا را برای ثبت نام پیش دبستانی ها فعال کنند که به ما قول داده اند این بخش از ۱۸ تیرماه فعال می شود. نوآموزان بدو ورود هم که به مدرسه می روند اطلاعاتشان در سامانه سیدا ثبت می شود و مدیر مدرسه به صورت الکترونیکی برایشان نوبت می گیرد و آنها در تاریخ و ساعت اعلام شده به پایگاه سنجش رجوع می کنند و کارشان را انجام می دهند. درباره سنجش پیش دبستانی هم همین گونه است.
معاون تشخیص و پیشگیری سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: آن دسته از کودکان ما که در سن پیش دبستانی سنجش می شوند، برای سال آینده که به دبستان می روند دیگر نیازی به سنجش مجدد ندارند و اطلاعات سنجش آنها در سامانه ثبت می شود.
وی درباره هزینه و مدارک لازم برای سنجش پیش دبستانی ها اظهار داشت: هزینه و مدارک همانند سنجش بدو ورود به دبستان است و تفاوتی ندارد. شرایط مشابه است و ما سفارش می کنم خانواده هایی که کودک پیش دبستانی دارند در صورت امکان سنجش سلامت فرزندانشان را انجام دهند تا اگر خدایی ناکرده اختلال و یا مساله ای وجود داشت بتوان از یک سال فرصت مداخله تا پیش از کلاس اول استفاده نمود. ضمن آنکه استرس شان برای سال آینده هم کمتر می شود.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سنجش سلامت شامل ارزیابی های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی حرکتی، اندازه گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری های پوست و مو و بیماری نیازمند مراقبت های ویژه است. همینطور بررسی وضعیت واکسیناسیون توسط مراقب سلامت صورت می پذیرد.
تعرفه سنجش امسال ۵۰ هزار تومان است و اصل شناسنامه دانش آموز و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل شده و یک قطعه عکس ۳در ۴، برای سنجش مورد نیاز است.1400/04/18
22:05:53
0.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه