معاون وزیر آموزش و پرورش:

89 درصد از دانش آموزان علاقه مند به تحصیل حضوری هستند

89 درصد از دانش آموزان علاقه مند به تحصیل حضوری هستند

به گزارش پروژه آسان خراسان شمالی معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: ۸۹ درصد از دانش آموزان علاقه مند به حضور در کلاس و تحصیل حضوری هستند.


رضوان حکیم زاده ۲۷ تیرماه در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی در بجنورد دلیل این اشتیاق را ناشی از شیوع همه گیری ویروس کرونا و آموزش در فضای مجازی اعلام و اظهارکرد: باآنکه آموزش مجازی الزامی ناشی از همه گیری ویروس کرونا، تهدیدات و فرصت های زیادی را به همراه داشت، ولی طبق طرحهای تحقیقاتی علاقه مندی دانش آموزان به تحصیل حضوری افزایش پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: برپایه این طرح های تحقیقاتی ۵۱ درصد از دانش آموزان در بستر فضای مجازی احساس تنهایی دارند و حدود ۲۴ درصد از این همین دانش آموزان ابتدایی هم از عدم برقراری ارتباط عاطفی معلمانشان انتقاد داشتند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همچین طبق این طرح تحقیقاتی که از راه ارائه پرسشنامه به دانش آموزان تکمیل شد، ۸۸ درصد از معلمان هم روزانه تکلیف به دانش آموزان ارائه می دادند.
حکیم زاده یکی دیگر از نتایج این طرح تحقیقاتی در بستر آموزش در فضای مجازی در همه گیری ویروس کرونا را کمک گرفتن ۷۵ درصد از دانش آموزان برای تحصیل از مادرانشان دانست و اعلام نمود: طبق این نظرسنجی ۷۵ درصد از دانش آموزان در سال تحصیلی جاری از مادرانشان در امر آموزش کمک گرفتند.
معاون وزیر آموزش و پرورش بر توجه به مسائل عاطفی و اجتماعی دانش آموزان در آموزش مجازی تاکید و اظهارکرو: معلمان علاوه بر آموزش و تربیت دانش آموزان باید به مبحث احساسی و عاطفی آنان هم بپردازند.
حکیم زاده اظهار داشت: آموزش و تربیت دانش آموزان مستلزم مشارکت همه جانبه است چون که این مقطع حساس و سرنوشت ساز است و باید سرمایه گذاری بیشتری در این مقطع تحصیلی صورت گیرد.
وی اظهارکرد: اگر به تحصیل در مقاطع ابتدایی بعنوان پایه و اساس آموزش و تربیت توجه اصولی صورت گیرد، در آینده نتیجه مطلوبی را خواهیم گرفت.
انتقاد معاون وزیر آموزش و پرورش از رقابت های کاذب
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از رقابت آموزشی در مقطع ابتدایی انتقاد نمود و اظهار داشت: هم اینک باید رقابت های بی مورد بین دانش آموزان در آزمون های مختلف و تست زدن ها در این مقطع حذف شود، آموزش باید به سمت یادگیری مشارکتی باشد.
حکیم زاده در بخش دیگری از سخنانش از نبود امکانات و زیر ساخت ها آموزش مجازی در سطح کشور انتقاد نمود و اظهار داشت: متاسفانه در بعضی از مناطق دور دست روستایی، حاشیه شهرها امکانات و زیرساخت آموزشی برای دانش آموزان مهیا نبود و شرایط کرونا نشان داد که بخشی از مناطق کشور چه مشکلاتی دارند.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش بامداد امروز سفر دوره روزه خویش را به استان خراسان شمالی آغاز کرد و در این سفر طرح های آموزشی شامل کلاس تربیت بدنی، طرح ملی سنجش سواد حرکتی و یک دقیقه با کتاب رونمایی می شود.
منبع:

1400/04/30
22:53:29
0.0 / 5
98
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه