با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور؛

شروع اجرای ۴ طرح عمرانی و فناورانه در پارک فناوری پردیس

شروع اجرای ۴ طرح عمرانی و فناورانه در پارک فناوری پردیس

عملیات عمرانی چهار طرح پژوهشی در فاز 3، ساختمان چند منظوره، پروژه پست 63/20 کیلووات و سالن چند منظوره ورزشی از طرح های فناورانه واقع در پارک فناوری پردیس هستند که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شدند.


به گزارش روز شنبه ایرنا، ۴ پروژه تحقیقاتی در فاز ۳ پارک فناوری پردیس شامل قطعاتی در مجموع به مساحت حدودی ۶ هزار مترمربع و بنای قابل ساخت یک هزار و ۱۰۰ مترمربع است که حداکثر در ۲ سال تکمیل و آماده بهره برداری می شود.
این شرکتها در جریان فراخوان واگذاری اراضی فاز ۳، کار خرید و طراحی ساختمان خودرا آغاز نموده بودند.
۷۰ قطعه در فاز ۳ در زمینه های مختلف تا کنون واگذار شده است که از این تعداد ۱۵ قطعه با تکمیل کار طراحی ساختمان خود، امکان شروع عملیات عمرانی را خواهند داشت و عملا این کلنگ زنی شروع کار عملیات عمرانی شرکتها در فاز ۳ بود.
پروژه بعدی شروع به کار پست ۶۳.۲۰ کیلوواتی پارک فناوری پردیس بود که با سرمایه ۱۲۰ میلیاردی بخش خصوصی و دولتی به وجود آمده است.
با توجه به رشد فزاینده استقرار شرکتها در پارک، ایجاد یک پست ثابت و با ظرفیت بالا ضروری بود. بنا بر این از سال ۱۳۹۸ فاز عملیات اجرائی آن با همکاری ۴۲ شرکت خصوصی و بخش دولتی این پست برق در پارک شروع شد و سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید.
ساختمان چند منظوره پارک برای استقرار شرکت های دانش بنیان نیز امروز افتتاح شد.
این مرکز هم اکنون میزبان ۱۰ شرکت دانش بنیان است و ۴۰ واحد اداری و پنج واحد کارگاهی در آن تعبیه شده است. امسال شرکت های دیگری نیز به این مجموعه اضافه خواهند شد.

توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در پارک فناوری پردیس
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این برنامه اظهارکرد: پارک پردیس بزرگ ترین پارک فناوری در کشور است و سال قبل بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان فروش شرکت های آن بود.
به گفته سورنا ستاری سرمایه گذاری ها در فاز ۳ ادامه دارد چنانچه بتازگی ۲۸۰ هکتار زمین مصوب شده است که با همکاری وزارت راه و شهرسازی به زیست بوم پارک فناوری پردیس افزوده شود.
سالن چند منظوره ورزشی پارک فناوری پردیس نیز امروز افتتاح شد.
کاربری های این مجموعه تنها به مسائل ورزشی و تفریحی محدود نمی گردد و استفاده برای برگزاری گردهمایی ها، رویدادها و مراسم مختلف نیز برای این ساختمان در نظر گرفته شده است.
بنابر تصمیات اتخاذ شده این مجتمع با زیربنای تقریبی ۲ هزار و ۵۶۶ مترمربع راه اندازی شود. این پروژه از زیرساخت لازم برای ورزش های قهرمانی مانند فوتسال، بسکتبال، والیبال، سالن بدنسازی و سایر امکانات ورزشی مورد نیاز پارک برخوردارست.
عملیات اجرائی این سالن از فروردین ماه سال ۱۳۹۸ شروع و سال ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری، این بنا منطبق با استانداردهای برگزاری مسـابقات ملی با ظرفیت یک هزار و ۳۷۱ تماشاگر و ۶۸ جایگاه ویژه زمین ورزشی چند منظوره است.
جایگاه تماشاگران، فضاهای مورد نیاز تماشاگران، سالن میهمانان ویژه یا VIP، فضاهای مورد نیاز بازیکنان، جایگاه سخنرانی و اتاق فرمان آکوستیک همچون مکان های تعبیه شده در این سالن است.
منبع:

1400/05/10
13:15:54
0.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه