برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در 19 آبان

برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در 19 آبان

به گزارش پروژه آسان مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر که بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی به صورت حضوری و راس ساعت ۹ بامداد روز چهارشنبه، نوزدهم آبان ماه سالجاری همزمان در سرتاسر کشور برگزار می گردد اظهار داشت: مدارسی که تا آن زمان به علت شرایط کرونایی مجوز بازگشایی ندارند می توانند تا آخر آبانماه انتخابات را برگزار کنند.


علی رمضانی در گفتگو با ایسنا، در تشریح جزئیات برگزاری بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی اظهار داشت: این دوره شورا با شعار «شورای دانش آموزی، طلایه دار گام دوم انقلاب» برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: شورای دانش آموزی بزرگترین شبکه اجتماعی، فرهنگی، تربیتی در مدارس کشور و فرصتی بی نظیر تربیتی ومدرسه محور است تا دانش آموزان در این فضا برای قبول مسئولیت های بزرگ تر در آینده تمرین کنند و آماده شوند و از میان منتخبین شوراهای دانش آموزی مدیران آینده کشور پرورش یابند و به بالندگی برسند.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی به صورت حضوری روز چهارشنبه، نوزدهم آبان ماه سالجاری همزمان در سرتاسر کشور برگزار می گردد اظهار داشت: این انتخابات راس ساعت ۹ بامداد و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می گردد و مدارسی که تا آن زمان به علت شرایط کرونایی مجوز بازگشایی ندارند می توانند تا آخر آبان ماه انتخابات را برگزار کنند. زمان انتخابات در مدارس شیفت عصر هم ساعت ۱۴ همان روز است.
رمضانی افزود: همه دانش آموزان تمامی دوره ها از پایه سوم ابتدایی به بالا می توانند در انتخابات مشارکت داشته باشند و داوطلب عضویت هیئت رئیسه شورای دانش آموزی باشند.
وی ضمن اشاره به این که پیشبینی می شود در این دوره از انتخابات بیشتر از ۱۰ میلیون دانش آموز با شور و اشتیاق، مسئولیت پذیری، مهارت اجتماعی و تربیت سیاسی خویش را در ۱۰۰ هزار واحد آموزشی به نمایش بگذارند اظهار داشت: حدود ۷۷۰ هزار نفر از داوطلبان را با آرای ماخوذه به عضویت شوراهای مدارس در خواهند آورد.
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش افزود: رعایت اخلاق و ارزش های اسلامی و مقبولیت در میان دانش آموزان، داشتن روحیه مسئولیت پذیری و توان ایجاد ارتباط با دیگران، برخورداری از نظم و انضباط تحصیلی و پای بند به رعایت قوانین مدرسه، برخورداری از وضعیت تحصیلی متوسط و رو به رشد، برخورداری از وضعیت رفتاری متعادل همچون شرایط عضویت در شورای دانش آموزی است.
منبع:

1400/08/17
09:31:24
0.0 / 5
420
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه