۸ دانش آموز مازاد در هرکلاس درس تهران

۸ دانش آموز مازاد در هرکلاس درس تهران

به گزارش پروژه آسان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از مشکلات فضاهای آموزشی شهر تهران سخن گفت و افزود: در شهر تهران، حدودا ۸۲۷ فضا را آتش نشانی ناایمن اعلام نموده است؛ اما چالش دیگر که رو به روی این چالش است، تراکم بالای دانش آموزان است. به صورت میانگین هشت نفر دانش آموز مازاد در هر کلاس داریم که احتیاج به فضاهای جدید دارند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، جلسه شورایعالی آموزش و پرورش شهر تهران، با حضور مجید رعنایی، معاون نظارت و ارزشیابی مصوبات شورایعالی، عبدالرضا فولادوند؛ مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران و شورای معاونین آموزش و پرورش شهر تهران در محل سالن شهید جهرمی برگزار شد.
عبدالرضا فولادوند، در نشست با گروه ناظران شورای عالی؛ گزارشی از پروژه مهر سال تحصیلی گذشته عرضه کرد و ضمن اشاره به چالش های پیش روی آموزش و پرورش شهر تهران اظهار نمود: در شهر تهران، پروژه مهر سال ۱۴۰۰ را در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ و بسیار زودتر از موعد همیشگی آغاز کردیم؛ با این وجود کاستی ها و چالش هایی پیش روی ما بود. سال جاری حدود ۱۲ هزار نفر نیروی انسانی آموزش و پرورش بازنشسته شدند؛ ازاین رو در پروژه مهر، بیشترین تلاشمان را بر حوزه تأمین نیروی انسانی متمرکز کردیم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: ستادهای پروژه مهر و ساماندهی نیروی انسانی، در مناطق نوزده گانه تهران، جلسات گوناگونی را تشکیل دادند و با کوشش شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و ایثار پرسنل آموزش و پرورش، موفق شدیم حدودا ۷۰۰۰ نفر از ۱۲ هزار نفری که بازنشسته شدند را استمرار خدمت دهیم و این کار مهم، بخشی از مشکلات ما را تقلیل داد.
فولادوند اظهار داشت: توانستیم پروژه مهر را به بهترین نحو به سرانجام برسانیم. ورودی های نیروی انسانی شهر تهران، قابل مقایسه با سنوات گذشته نیست و بسیار بیشتر شده است.
ایشان در ادامه از مشکلات فضاهای آموزشی شهر تهران سخن گفت و افزود: در شهر تهران، حدودا ۸۲۷ فضا را آتش نشانی ناایمن اعلام نموده است؛ اما چالش دیگر که رو به روی این چالش است، تراکم بالای دانش آموزان است. به صورت میانگین هشت نفر دانش آموز مازاد در هر کلاس داریم که احتیاج به فضاهای جدید دارند. مجموعا یک هزار و ۴۹۳ مدرسه باید در شهر تهران، تخریب، بازسازی یا نوسازی شوند تا به میانگین کشوری نزدیک شویم.
مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت همینطور با تاکید بر این که بخش عظیمی از مشکلات فضاهای آموزشی، در ارتباط با مدارسی می شود که در دادگاه ها مشکلات قضایی دارند، اظهار داشت: طی دو سال گذشته، با کمک سازمان مدیریت، توانستیم ۱۲۷ ملک را به مبلغ هفت هزار میلیارد تومان تعیین تکلیف و خریداری کنیم. با این وجود از سویی دیگر، فروش املاک مازاد و تحصیل حدود ۱۹ درصد از دانش آموزان در مدارس غیردولتی، کمک بزرگی در جهت انجام هرچه بهتر پروژه مهر، به کمک ما آمدند.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، فولادوند اضافه کرد: در این برهه از زمان، مدیران مدارس کار سختی پیش رو دارند و نقش ها در مدارس تغییر کرده است. با بازدید از روند فعالیتهای آنها میتوان به بهبود عملکرد نقش ها و وظایف محوله کارکنان مناطق و مدارس کمک کرد.
منبع:

1400/09/03
21:42:39
0.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه