درب ضد سرقت چند کلید دارد؟

درب ضد سرقت چند کلید دارد؟

پروژه آسان: درب ضد سرقت در کنار کلیدهای اصلی تعدادی کلید موسوم به کلید کارگری نیز دارند. این مدل کلیدها ضریب امنیت استفاده از چنین درب‌هایی را افزایش می‌دهد.


یکی از نگرانی‌های همیشگی مالکین به ویژه اگر به خانه جدید نقل مکان کرده باشند این است که کس کلید خانه را داشته باشد به ویژه اگر در خانه جدید درب های ضد سرقت به کار رفته باشد این نگرانی بیشتر می‌شود. البته راهکارهای اساسی در این زمینه وجود دارد. در صورتی که خانه شما نوساز نباشد با عوض کردن مغزی مشکل حل می‌شود اما در صورتی که خانه نوساز باشد می‌توان با کلید کارگری مشکل را حل کرد.

منظور از کلید کارگری درب ضد سرقت چیست

درب ضد سرقت در کنار کلیدهای اصلی تعدادی کلید موسوم به کلید کارگری نیز دارند. این مدل کلیدها ضریب امنیت استفاده از چنین درب‌هایی را افزایش می‌دهد. در خانه‌های نوساز که مدام در حال رفت و آمد هستند و کارگران و کارفرما دائما در خانه تردد دارند، از این کلیدها استفاده می‌شود، بعد از انجام تمام امور می توان این کلیدها را از رده خارج کرد وعملا دیگر کارایی نخواهند داشت.

روش استفاده از کلید کارگری درب ضد سرقت

عملکرد این کلیدها به گونه‌ای است که تا زمانی که کلیدهای اصلی وارد قفل نشده باشند این کلیدها اعتبار دارد و می‌توانند  فروش درب ضد سرقت را بگشایند اما اگر کلید اصلی یکبار داخل قفل چرخانده شود دیگر این کلیدها درب را باز نخواهند کرد و عملا از رده خارج خواهند شد.

تعداد کلیدهای درب ضد سرقت

معمولا تعداد کلیدهای خرید درب ضد سرقت در انواع درب ضد سرقت ترک و چینی متفاوت است. درب ضد سرقت لوکس چینی دارای 7 کلید کامپیوتری است که 5 عدد از آنها اصلی و دو کلید نیز کارگری هستند. درب ضد سرقت ترک نیز 8 کلید کامپیوتری دارد که از این میان 5 عدد اصلی و سه عدد نیز کارگری است.

آیا امکان باز کردن درب ضد سرقت بدون کلید وجود دارد؟

این سوالی است که شاید برای خیلی از کاربرها ایجاد شود. این که اگر کلید به همراه نداشته باشند چگونه می‌توان یک درب ضد سرقت را باز کرد.

باز کردن درب‌های ضد سرقت که دارای قفل هوشمند هستند بسیار ساده است. روش‌هایی وجود دارد که می توان در مواقع ضروری بدون کلید نیز این درب‌ها را گشود. اما اگر قفل ساده روی درب ضد سرقت کار شده باشد، در صورتی که بخواهید درب را بدون کلید باز کنید دو حالت باید بررسی شود:

- آیا درب قفل شده  یا فقط بسته شده است؟

- آیا کلید پشت درب ضد سرقت مانده است؟

اگر درب قفل نباشد و فقط بسته شده باشد

در این صورت تنها زبانه اصلی مربوط به دستگیره بسته شده است و باز کردن درب چندان کار سختی نیست. در این صورت می‌توانید به کمک کارت اعتباری، کارت تلفن، فیلم رادیولوژی یا موارد مشابه به راحتی درب را باز کرد. البته با توجه به این که درب های ضد سرقت به شکل ایمنی طراحی شده اند نسبت به درب های اصلی دارای درزهای کمتری هستند و احتمالا باز  کردن این درب ها با کارت‌های بانکی یا امثال آن کمی سخت و زمان بر باشد و تنها افراد با تجربه بتوانند آن را انجام دهند.

برای باز کردن درب ضد سرقت با کارت عابر بانک یا موارد مشابه باید به ترتیب زیرعمل کنید

- کارتی که انتخاب می‌کنید باید بزرگ و انعطاف پذیر باشد و به راحتی در دستان شما جای گیرد و بتوانید با آن کار کنید.

- کارت را در شکاف عمودی بین در ضد سرقت و چارچوب قرار دهید. این کار را باید از سمت قفل انجام دهید.

- کارت را به سمت پایین بکشید و همزمان درب را به داخل فشار دهید.

- به این ترتیب کارت زبانه قفل را به عقب هل می‌دهد و قفل درب ضد سرقت بدون نیاز به کلید باز می‌شود.

باز کردن درب ضد سرقت قفل

برای این که درب ضد سرقت را بدون کلید باز کنید در شرایطی که درب قفل شده باشد کار بسیار مشکلی دارید. در این شرایط برای جلوگیری از آسیب دیدن قفل و چارچوب بهتر است که از یک کلید ساز حرفه ای کمک بگیرید.

باید توجه داشته باشید که درب‌های ضد سرقت به منظور بالا بردن ایمنی ورودی خانه طراحی شده اند بنابراین باز کردن آنها نباید کار ساده‌ای باشد. این از مزایای درب‌های ضد سرقت است که به راحتی و توسط هرکسی باز نشوند. بنابراین توصیه می شود که در مورد درب های ضد سرقت توجه کافی داشته باشید که کلیدها را جا نگذارید یا همیشه یک کلید یدک به همراه داشته باشید.

معمولا در این حالت ساچمه های قفل را خارج می‌کنند و درب را به راحتی با پیچ گوشتی باز می‌کنند. بنابراین در صورتی که از این روش برای باز کردن درب ضد سرقت استفاده کنید باید مجددا برای آن قفل خریداری کرده و نسبت به تعویض درب ضد سرقت اقدام کنید.

باز کردن درب ضد سرقت اگر کلید پشت در بماند

در این صورت نیز کاری از دست شما ساخته نیست و باید یک کلیدساز با تجربه خبر کنید تا نهایتا با تخریب قفل درب ضد سرقت بتواند درب را باز کند.

ساخت کلید یدکی برای درب ضد سرقت

برای این که از مشکلات ماندن پشت درب در امان بمانید توصیه می‌کنیم که چند کلید یدکی داشته باشید. مثلا یکی از کلیدها را می توانید در اختیار یک همسایه معتمد قرار دهید یا داخل کیف یا خودروی خود یک کلید اضافه داشته باشید. امکان ساخت کلیدهای کامپیوتری وجود دارد شاید تنها مجبور به پرداخت هزینه بیشتری باشید. شما می‌توانید به راحتی با ساخت چند کلید یدکی امکان پشت درب ماندن را به حداقل برسانید. البته باید توجه کنید در صورتی که کلیدها پشت درب بماند  حتی اگر کلید یدکی هم داشته باشید نمی توانید درب را باز کنید. بنباراین همیشه در این مورد حواس خود را به خوبی جمع کنید.

کلام آخر

درب ضد سرقت بسیار ایمن و محکم طراحی شده است بنابراین نفوذ به چنین درب‌هایی به راحتی ممکن نیست و اگر به هر دلیلی پشت درب ضد سرقت بمانید کار باز کردن درب بسیار سخت است. در خانه‌های نوساز معمولا با تحویل کلیدها دیگر کلیدهای کارگری از رده خارج می‌شوند و خیال شما از هر بابت آسوده است اما در صورتی که خانه شما نوساز نیست می توانید نسبت به تغییر مغزی قفل اقدام کنید و قفل جدید خریداری کنید.

در صورتی که به هر دلیلی پشت درب ضد سرقت ماندید و کلید به همراه نداشتید بهتر است برای باز کردن درب از یک کلیدساز حرفه‌ای کمک بگیرید تا به شما در این مورد کمک کرده ودرب آسیب کمتری ببیند.

1400/10/09
17:14:19
0.0 / 5
342
تگهای خبر: رپورتاژ , هزینه , هوش , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه