۱۰۸ اثر به مرحله دوم جایزه علمی کنز راه یافتند

۱۰۸ اثر به مرحله دوم جایزه علمی کنز راه یافتند

به گزارش پروژه آسان بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) بعد از ارزیابی اولیه، لیست آثار حائز شرایط راه یافته به مرحله دوم رقابت علمی کنز (کاربرد دانش و اندیشه برای جامعه) را شامل ۱۰۸ اثر اعلام نمود.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی(ص)، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) از مجموع ۶۵۸ اثر ارسال شده به رقابت علمی کنز ۱۰۸ اثر را حائز شرایط به مرحله دوم دانست.
دبیرخانه رویداد، فراخوان دومین دوره از رقابت علمی کنز را در سال ۱۴۰۰ اعلام نمود. تا آخر مهرماه، ۶۵۸ اثر از ۲۵ کشور جهان در حوزه های «معدن و صنایع معدنی»، «آب، محیط زیست، انرژی»، «سلامت و فناوری پزشکی» شامل، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «حمل و نقل» و «اقتصاد، بانکداری و تأمین مالی» به دست داوران رسید.
این گزارش حاکی می باشد آثار حائز شرایط در حوزه «معدن و صنایع معدنی» شامل ۱۰ اثر، در حوزه «آب، محیط زیست و انرژی» شامل ۳۱ اثر، «سلامت و فناوری پزشکی» شامل ۲۹ اثر، «فناوری اطلاعات و ارتباطات» شامل ۱۴ اثر، «حمل و نقل» شامل ۱۳ اثر و «اقتصاد، بانکداری و تأمین مالی» شامل ۱۱ اثر بوده است.
آثار راه یافته به دور دوم هم از ۱۰ کشور ایران، سوریه، نیجریه، مالزی، عمان، مصر، هند، بنگلادش، ویتنام و پاکستان است.
در ارزیابی اولیه آثار، غربالگری توسط ارزیابان علمی انجام شد. طرح های برتر راه یافته به مرحله دوم رقابت علمی کنز در نشانی https: //kans.mstfdn.org/fa/ قابل مشاهده می باشد.
بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) رقابت عملی کنز را با تمرکز بر یافتن راهکارهای برتر جامعه علمی و فناوری برای حل مشکلات و چالش های پیش روی جهان اسلام برگزار می نماید.
هدف از این رقابت علمی، حل این مشکلات از طریق تبادل نظر میان نخبگان جوان با انگیزه و توانمند است. در این رقابت علمی دانشمندان، پژوهشگران، نوآوران، دانشجویان دانشگاه ها و استادان زیر ۴۵ سال در جهان اسلام تشویق می شوند که ایده ها و دستاوردهای علمی و فناوری خویش را در چارچوب یک فایل ویدیویی سه تا چهار دقیقه ای به دبیرخانه کنز عرضه کنند. بعد از آخر مراحل ارزیابی از برندگان تجلیل خواهد شد.

1400/10/24
13:57:42
0.0 / 5
334
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پژوهش , پژوهشگر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه