تشریح روند سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان

تشریح روند سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن اشاره به سودآوری ۳۸۲۰ میلیارد تومانی صندوق در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: ارزش دفتری دارایی های صندوق بر مبنای صورت های مالی حسابرسی شده در ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان و صورت های مالی تلفیقی گروه هم بالغ بر ۶۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.


جواد نوری در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی در خصوص ارزیابی عملکرد تیم گذشته صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار نمود: ارزیابی و قضاوت درباره عملکرد دوره گذشته نیازمند اطلاعات جامع است و مبنای مقایسه هم باید مشخص باشد؛ بگونه ای که کاملاً روشن باشد عملکرد گذشته صندوق را با چه شرکت مشابهی و با چه ایده آل هایی مقایسه می نماییم. باید در نظر داشته باشیم که تیم مدیریتی قبلی در ابتدای فعالیتش، موسسه را با چه شرایط و در چه بستری تحویل گرفته و چگونه تحویل داده است.
وی ادامه داد: به نظر می آید فرصت های زیادی وجود داشته و همچنان وجود دارد که میتوان روی آنها سرمایه گذاری کرد. هم اکنون برخی کاستی ها هم مشاهده می شود که می شد زودتر متوجه آنها شده و برطرفشان کرد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه درمجموع قضاوت مثبتی دارم و احساس می کنم به نسبت شرکتهای مشابه و در فضای اقتصادی موجود، تیم قبلی، نمره متوسط به بالا بگیرد اظهار داشت: عمده چالش هایی که صندوق ذخیره فرهنگیان طی سالیان گذشته با آن مواجه بوده است به اوایل دهه ۱۳۹۰ بازمی گردد که گرفتاری ها و تبعات بسیاری به دنبال داشته است.
نوری در مورد ارزیابی فعالیتهای اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان هم اظهار داشت: خوشبختانه با وجود ۶۰ شرکت در گروه، شاخص سودآوری سنوات اخیر از روند مناسبی برخوردار می باشد.
وی ادامه داد: با وجود پایین بودن سود صندوق طی سنوات منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ الی ۱۳۹۶، روند عملکرد مالی طی سالهای اخیر با به ثبات رسیدن مجموعه، انجام تغییر و تحولات و اجرای برنامه های تحولی، شاهد نرخ رشد بوده است. به صورتی که میزان سودآوری در ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ به ۶۲۰ میلیارد تومان رسید و در سال ۱۳۹۸ تقریباً دو برابر شد و به ۱۱۰۰ میلیارد تومان رسید.
نوری افزود: جهش جدی و قابل توجه در سودآوری صندوق در سال ۱۳۹۹ صورت گرفت و به ۳۴۴۰ میلیارد تومان بالغ شد که نقطه عطفی در عملکرد مالی و سودآوری مجموعه، به حساب می آید و بالاترین سود حسابداری که این مجموعه به حساب اعضاء واریز کرد در همین سال اتفاق افتاده است.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن اشاره به رکوردزنی سودآوری صندوق در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: در سال مالی ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ هم رکورد تازه ای در سودآوری موسسه ثبت شده و سودآوری صندوق به ۳۸۲۰ میلیارد تومان رسید که به مفهوم بازده ۳۶ درصدی است. همینطور تاکید شد که ارقام سود به طور مطلق قابل قیاس نیست و لازم است به سال پایه و نرخ های تورم توجه گردد تا سودآوری سال های مختلف را با هم مقایسه نماییم.
نوری ضمن اشاره به فعالیتهای صندوق در سال مالی ۱۴۰۱ هم خاطرنشان کرد: برای سالجاری هم با عنایت به روندی که شاهد می باشیم و بودجه ای که تدوین شده است، انتظار داریم بتوانیم به سودآوری قابل توجهی برسیم. همینطور امیدواریم با محقق شدن مفروضات تدوین بودجه و شرایط مساعد بیرونی شاهد تحقق سودی به مراتب بالاتر از سالهای گذشته باشیم که البته این مورد بعد از برگزاری مجامع شرکت ها در انتهای سال مالی مشخص خواهد شد.1401/02/17
20:27:39
0.0 / 5
168
تگهای خبر: سرمایه گذاری , شاخص , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه