معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاكید كرد

لزوم وجود سکوی جامع برای هدایت تحصیلی در آموزش و پرورش

لزوم وجود سکوی جامع برای هدایت تحصیلی در آموزش و پرورش

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش بر لزوم وجود سکوی جامع برای هدایت تحصیلی و مدیریت استعدادها در آموزش و پرورش تاکید و اظهارکرد: دانش آموز در این پلت فرم تحت نظر قرار می گیرد و بعد از مشارکت در هریک از مسابقات، نشانه ای از استعداد خویش را ثبت می کند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، اصغر باقرزاده در جلسه ستاد هدایت تحصیلی و اوقات فراغت استان خراسان رضوی اظهار نمود: در جهت سیاست های کلان نظام سوق دادن دانش آموزان به سمت رشته های فنی و حرفه ای و مهارتی از سیاست های دولت می باشد بنابراین توسعه هنرستان ها و مراکز فنی وحرفه ای در دستور کار آموزش و پرورش است.
وی ضمن اشاره به اینکه خیرین اصفهانی ۳۸ هنرستان را در این استان ساختند، اظهار داشت: خیرین می توانند در تمام استان ها ۵۰درصد هزینه های ساخت هنرستان را تقبل کنند و مابقی کار را خود آموزش و پرورش به ثمر می رساند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جاری حدود یک هزار میلیارد تومان به تجهیز هنرستان ها تخصیص داده شده است ازاین رو امیدواریم هنرستان ها سال جاری به صورت کامل مجهز شوند.
وی افزود: در مورد هدایت تحصیلی ضروری می باشد، مشاوران بدون در نظر گرفتن محدودیت های آموزش و پرورش کار خویش را انجام دهند.
باقرزاده اشاره کرد: نمایشگاهی در استان سمنان برگزار می شود که غرفه ای در اختیار هر استان قرار داده می شود تا فعالیتهای خویش را به نمایش بگذارد بنابراین دانش آموزان رشته های نظری و فنی وحرفه ای وکاردانش می توانند آثار خویش را در این نمایشگاه عرضه کنند و آنها می توانند تمام رشته ها را در یک جا ببینند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی بر لزوم وجود سکوی جامع برای هدایت تحصیلی و مدیریت استعدادها درآموزش و پرورش اشاره و اظهار نمود: دانش آموز در این پلت فرم تحت نظر قرار می گیرد و در هرگونه مسابقه ای که شرکت می کند نشانه ای از استعداد خویش را ثبت می کند و به مرور می توانیم محورهای استعدادی او را تشخیص دهیم.1401/03/30
09:22:31
0.0 / 5
90
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه