آغاز ثبت نام کتاب درسی کلاس اولی ها

آغاز ثبت نام کتاب درسی کلاس اولی ها

پروژه آسان: ثبت سفارش اینترنتی کتاب درسی دانش آموزان پایه اول، هفتم و دهم از امروز یکشنبه، پنجم تیرماه شروع شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، طبق جدول زمانبندی اعلامی از جانب سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، ثبت سفارش دانش آموزان ورودی پایه های اول، هفتم و دهم از امروز پنجم تیرماه و بعد از ثبت نام در مدرسه شروع خواهد شد و تا ۱۱ شهریور ادامه دارد.


ثبت نام از راه رفتن به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی https: //irtextbook.ir و به دو شیوه فردی و یا گروهی قابل انجام است.

شیوه ثبت نام و ثبت سفارش خرید کتاب درسی
کتاب های درسی دانش آموزان دوره های تحصیلی آموزش ابتدایی، متوسطه دوم شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش، رشته معارف اسلامی و کتاب های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش آموزان استعدادهای درخشان، از راه مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش آموز قید شده است، توزیع می شود.
دانش آموز یا اولیای دانش آموز صرفا موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) است؛ بنابراین دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.
به علت الکترونیک بودن فرایند فروش و توزیع کتاب های درسی، کنترل ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان از راه سامانه امکان پذیر است؛ بنابراین درخواست عرضه نسخه چاپی (پرینت) برگ سفارش کتاب درسی از دانش آموز یا اولیای دانش آموز ممنوع می باشد.
مدارس موظف اند هرچه زودتر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب های درسی دانش آموزان اقدام و از ارجاع دانش آموز یا اولیای دانش آموز به کافی نت ها پرهیز کنند. البته دانش آموزان و اولیای آنها در صورت تمایل می توانند از راه سامانه های اعلام شده نسبت به ثبت سفارش فردی هم اقدام نمایند.

شیوه ثبت نام فردی و گروهی چگونه است؟
در ثبت نام سال جاری از شیوه های منعطف برای ثبت سفارش کتاب های درسی استفاده می شود. در این خصوص مخاطبان می توانند از راه یکی از دو شیوه فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام نمایند.
در شیوه فردی، والدین دانش آموزان می توانند با رفتن به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره ای دانش آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه بسته آموزشی مورد نیاز خویش را سفارش دهند.
برای ورود به سامانه کد ملی دانش آموز، "نام کاربری" و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش آموز، "رمز عبور" ورود به سامانه است.
در شیوه گروهی، مدیران مدارس از راه سامانه سناد به بخش سفارش گروهی کتاب های درسی سامانه مذکور مراجعه نموده و به صورت جمعی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام نمایند.1401/04/06
12:33:47
0.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه