وزیر آموزش و پرورش خبر داد

تبدیل مدارس کانکسی بم به کلاس های ایمن

تبدیل مدارس کانکسی بم به کلاس های ایمن

به گزارش پروژه آسان به گزارش پروژه آسان، کرمان وزیر آموزش و پرورش از وجود ۹ مدرسه کانکسی در شهر بم اطلاع داد و بیان نمود: این مدارس ۲۲ کلاس درس دارند که در هر کلاس ۱۰ دانش آموز حضور دارد و اداره نوسازی مدارس تعهد کرده که در اسرع وقت این مدارس را به کلاس های ایمنی تبدیل کند.


یوسف نوری روز پنحشنبه ۲۰ مردادماه در حاشیه سفر به شهرستان بم در جمع خبرنگاران اضافه کرد: در جهت دور اول سفرهای ریاست جمهوری و هیات دولت توفیق داشتیم در دیار حسینیه ایران شهر بم حضور پیدا کرده که در ابتدای این حضور، بازدید از مدارس کانکسی در این شهرستان داشتیم و در این خصوص تصمیم گیری های گرفته شد.
وی از راه اندازی یک مدرسه در شهرستان بم که اعتبار آن از هفته آینده ابلاغ می شود اطلاع داد و اظهار داشت: دو مدرسه کانکسی در شهر بم وجود دارد که با راه اندازی مدرسه ایمن دانش آموزان این مدارس کانکسی در این مدرسه مستقر خواهند شد.
نوری از وجود ۹ مدرسه کانکسی در شهر بم اطلاع داد و بیان نمود: این مدارس ۲۲ کلاس درس دارند که در هر کلاس ۱۰ دانش آموز حضور دارد و اداره نوسازی مدارس تعهد کرده که در اسرع وقت این مدارس را به کلاس های ایمنی تبدیل کند.
نوری ضمن اشاره به این که اعتبار مورد نظر برای راه اندازی مدارس تأمین شده است خاطرنشان کرد: بخشی از این اعتبار توسط وزارت آموزش و پرورش و ۴۰ درصد آن هم توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و قسمتی دیگر هم توسط خیرین تأمین خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش به مجتمع فرهنگی آموزشی این شهرستان که درسال۸۴ شروع به ساخت آن شروع شده اشاره نمود و اضافه کرد: این مجتمع با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی همچنان بلاتکلیف مانده است.
وی افزود: این مجتمع به بیشتر از هشت میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با عنایت به پیچیدگی کار فعلاً چهار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش در رابطه با خانه معلم بم هم اظهار داشت: به علت این که مجتمع فرهنگی آموزشی این شهرستان یک مرکز جامع به حساب می آید فعلاً برای خانه معلم تصمیمی اتخاذ نمی گردد.
نوری همینطور در رابطه با کارخانه تولید شیر که توسط خیرین در هنرستان کاردانش دخترانه راه اندازی شده بود اظهار نمود: این کارخانه با ظرفیت تولید روزانه ۴ تن شیر در چارچوب های پاستوریزه و هموژنیزه راه اندازی شده که متاسفانه سال ها بلااستفاده مانده است.
وی می گوید: به علت این که این کارخانه تابحال به بهره برداری نرسیده و دستگاه ها هم از چرخه تولید خارج شده بودند جهت راه اندازی و بهره برداری این کارخانه تأمین و نگهداری آنها در دستور کار قرار خواهد گرفت.
به گفته وی از دانش آموزان هنرستانی شهرستان بم کمک گرفته می شود تا این مکان به هنرستان تولید کشاورزی تبدیل گردد.
وزیر آموزش و پرورش در رابطه با کمبود فضای آموزشی در این شهرستان خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش موظف است تا کمبود فضای آموزشی را جبران کند و این کمبود فضای آموزشی در استان توسط آموزش پرورش استان و نوسازی مدارس بررسی می شود تا در اعتبارات سالانه در نظر گرفته شود.
وی همینطور در بازدید از پژوهشسرای رازی این شهرستان قول اهدای دستگاه نانو جهت تکمیل بیشتر فعالیتهای این مرکز را داد و همینطور طی تماس با مسؤلان اپراتور همراه اول از آنان خواست تا پشتیبانی این مرکز توسط این اپراتور به صورت ویژه صورت گیرد.
منبع:

1401/05/21
15:04:45
0.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه