کارکنان پارک های علم و فناوری معاف از مالیات شدند

کارکنان پارک های علم و فناوری معاف از مالیات شدند

به گزارش پروژه آسان، معاون اول رئیس جمهور آئین نامه اجرایی در ارتباط با معافیت مالیات حقوق کارکنان شاغل در پارک های علم و فناوری را ابلاغ نمود.


به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، هیأت وزیران در نشست ششم شهریور ۱۴۰۱، به استناد ماده (۱۰) اصلاحی قانون پشتیبانی از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات و در اجرای تکلیف قانونی مندرج در بند (چ) ماده (۸) قانون جهش تولید دانش بنیان، به منظور ایجاد انگیزه برای حضور نیروهای متخصص در پارک های علم و فناوری و پشتیبانی از فعالیتهای فناورانه، هیئت وزیران آئین نامه اجرایی این بند از قانون مذکور در خصوص معافیت مالیات حقوق کارکنان شاغل در پارک های علم و فناوری را به تصویب رساند.
به باعث این آئین نامه، کارکنان شاغل در ستاد پارک علم و فناوری و همینطور کارکنان شاغل شرکت ها و موسسات فناور فعال مستقر در پارک علم و فناوری نسبت به حقوق دریافتی شان از مراکز یاد شده، مشمول معافیت مبحث ماده (۹۱) قانون مالیات های مستقیم با اصلاحات بعدی هستند. تشخیص مبحث و محل فعالیت و تعیین لیست کارکنان شاغل در پارک علم و فناوری و فرایند ارزیابی آنان بر عهده رئیس همان پارک علم و فناوری است.
برخورداری از مالیات با نرخ صفر مبحث این آئین نامه، مستلزم وجود لیست الکترونیک حقوق کارکنان شاغل در پارک علم و فناوری برای سازمان امور مالیاتی و خوداظهاری در چارچوب انتخاب گزینه فعالیت در پارک علم و فناوری است که به تأیید رئیس پارک علم و فناوری رسیده باشد.

1401/06/14
11:17:04
0.0 / 5
231
تگهای خبر: الكترونیك , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه