اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد برای تجهیز مدارس

اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد برای تجهیز مدارس

به گزارش پروژه آسان، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اظهار داشت: در یک سال قبل ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرف ساخت مدارس شده است که ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مدارس اختصاص یافت.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مهرالله رخشانی مهر در گردهمایی مدیران کل استانی این سازمان، ضمن قدردانی از تلاشهای انجام شده همکاران مجموعه وزارت آموزش وپرورش و نوسازی مدارس استان ها برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، اظهارکرد: امیدواریم با هماهنگی بیشتر و رفع مسائل جزئی مهرماه سال جاری را پس از دوسال وقفه کرونایی با شکوه هرچه بیشتر آغاز نماییم.
وی حفظ و ارتقای سلامت کاری مجموعه را از اولویت های سازمان نوسازی مدارس کشور دانست و خاطرنشان کرد: همکاران ما در بحث تعارض منافع هم همواره دقت نظر لازم را داشته اند، که به اذعان دستگاههای نظارتی نوسازی مدارس یک مجموعه سالم و متخصص است که توانسته رسالت خویش را به خوبی انجام دهد.
رخشانی مهر بیان نمود: در دستورکار قرار دادن چند مبحث و نصفه کاره رها کردن آنها مطلوب نمی باشد، ازاین رو تلاش داریم با برنامه‎ریزی و اولویت‎ بندی یک به یک مسائل موجود را حل و فصل کرده و به نتیجه برسانیم که نمونه‎ های آن جمع ‎آوری مدارس خشت و گلی و حذف بخاری های نفتی از عرصه فضاهای آموزشی کشور است.
وی ضمن اشاره به این که در یک سال منتهی به مهر ۱۴۰۱، ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرف مدرسه سازی شده است، اضافه کرد: برخی از اقدامات انجام شده به شکلی در تاریخ نوسازی مدارس بی ‎سابقه بوده است، که همچون آن اختصاص۲۰۰۰ میلیارد تومان به خرید تجهیزات مدارس شامل تجهیزات آموزشی و کارگاهی هنرستان ها است.
وی افزود: ۹۰۰ میلیارد تومان هم در مبحث قیر جذب داشتیم که اقدامات بسیارخوبی در رفع مشکلات در ارتباط با آسفالت محوطه و عایق‎کاری مدارس در آستانه شروع سال تحصیلی جدید انجام شد.
معاون وزیر آموزش وپرورش با یادآوری تغییر بازه زمانی سال مالی که از آخر تیر به شهریور رسیده است، ابراز امیدواری کرد: در نیمه دوم سال جاری روند تخصیص اعتبارات ۱۴۰۱ را داشته باشیم که با عنایت به شرایط استان‎ها باید تدبیر لازم را در تأمین و جذب اعتبارات داشته باشند.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، ضمن اشاره به این که طی ۴ سال قبل تخصیص بیشتر از صد در صدی اعتبارات را داشته ایم، افزود: این امر باعث اعتبار بیشتر مجموعه نوسازی مدارس و اعتماد پیمانکاران است و باتلاش و پیگیری در جذب اعتبارات نقدی می توانیم پروژه‎ها را هم به خوبی پیش ببریم.
وی ضمن اشاره به مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور بیان نمود: اولویت‎ بندی برنامه‎ های سفر رئیس جمهور و نحوه تقسیم و تخصیص اعتبارات در استان ها انجام شد و این فرصت خوبی بود که بحث مدرسه ‎سازی و مسائل آن مطرح و مورد توجه بیشتر قرار گیرد ازاین رو مدیران کل استان‎ها در تعامل بیشتر با استانداران و روسای سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان‎ها منابع و اعتبارات را جذب کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، رخشانی مهر ضمن اشاره به اجرای طرح شهید پناهی اظهار نمود: ساماندهی مدارس کانکسی و جمع‎ آوری مدارس سنگی خشکه چین با همکاری بنیاد برکت درحال اجراست تا در موعد مقرر به اتمام برسد.
معاون وزیر آموزش وپرورش در ادامه اشاره کرد: استفاده از ظرفیت خیرین شهرستانی مقیم تهران برای جلب مشارکت آن‎ها در استان بومی و زادگاهشان و برگزاری جشنواره خیرین و طرح خیرین گام دومی همچون اقدامات پیش روی در بحث مشارکت های مردمی است.
منبع:

1401/06/21
14:33:40
0.0 / 5
197
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , دستگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه