نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی فرهنگیان

نحوه محاسبه مستمری بازنشستگی فرهنگیان

پروژه آسان: پروژه آسان: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، بمنظور بهره گیری از توانمندی ها و تجارب فرهنگیان و بهره مندی کامل از مزایای رتبه بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان فقط در واحدهای آموزشی و در پست های آموزشی با درنظر گرفتن شرایط و ضوابط مربوط، بلامانع است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در بخشنامه ای که ماه گذشته، عباس نجار رییس مرکز منابع انسانی و امور اداری به ادارات کل آموزش وپرورش استانها ابلاغ کرده آمده است:
پیرو بخشنامه ۲۴ اسفند ۹۸ و با توجه به بند «الف» ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری که دستگاه های اجرائی می توانند کارمند خودرا با حداقل ۳۰ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیرتخصصی و ۳۵ سال برای مشاغل تخصصی با تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر با درخواست کارمند برای سنوات پس از ۳۰ سال بازنشسته کنند، پس مراتب ذیل جهت اقدام مقتضی ابلاغ می شود.

حقوق بازنشستگی فرهنگیان چگونه محاسبه می شود؟

شرایط استمرار خدمت در آموزش و پرورش
۲-به استناد ماده ۷۸ قانون استخدام کشوری، میزان حقوق بازنشستگی عبارت است از؛ میانگین حقوق و مزایای مشمول کسور دو سال آخر خدمت مستخدم که به ازای هرسال خدمت مازاد بر ۳۰ سال نیز ۲.۵ درصد به حقوق بازنشستگی افزوده می شود.
لذا بمنظور بهره گیری از توانمندی ها و تجارب همکاران و بهره مندی کامل از مزایای رتبه بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان فقط در واحدهای آموزشی و در پست های آموزشی حسب تشخیص و موافقت در کمیته راهبری توسعه مدیریت استان و با در نظر گرفتن شاخص ها و ضوابط مختلفی همچون نیاز و ضرورت استان، کارایی، عملکرد و توانایی فرد، عدم وجود مازاد نیرو در رشته شغلی موردنظر و... بلامانع است.

مزایای رتبه بندی برای کدام گروه از بازنشستگان لحاظ می شود؟
۲- افرادی که از تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ (اجرای قانون رتبه بندی) به بعد به افتخار بازنشستگی نائل شده اند، از مزایای رتبه بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار و احکام بازنشستگی آنان برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

استمرار خدمت کارکنان مشاغل اداری امکان پذیر نیست
۳- به استناد بخشنامه ۲۵ آذر ۹۸ سازمان اداری و استخدامی کشور، استمرار خدمت کارمندان شاغل در مشاغل اداری، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و پایین تر در مشاغل تخصصی و غیرتخصصی با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی و نیز دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر با ۳۰ سال سابقه خدمت دولتی در صورت تقاضای ذی نفع و ۳۵ سال سابقه خدمت دولتی و با هر سنی کمافی السابق امکان پذیر نیست، پس از هرگونه مکاتبه درباب استمرار خدمت کارکنان مشاغل اداری (دارای پست مصوب سازمانی) خودداری کنید.
۴- لازم به یادآوری است از صدور ابلاغ بازنشستگی به تاریخ سی و یکم در شش ماهه اول سال خودداری شود.1401/07/04
14:46:44
0.0 / 5
153
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه