اجرای ورزش باستانی در صبحگاه مدارس

اجرای ورزش باستانی در صبحگاه مدارس

پروژه آسان: به گزارش پروژه آسان، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به این که به دنبال این هستیم ورزش صبحگاهی را با زنگ زورخانه و مرشد خوانی آغاز نماییم و در صبحگاه دانش آموزی ورزش زورخانه ای را اجرا نماییم، اظهار داشت: بدین سان این ورزش باستانی که توسط خود دانش آموزان اجرا می شود، در محیط مدرسه و جامعه نهادینه می شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، صادق ستاری فرد در آیین افتتاح ۱۰۱۷ پروژه ورزشی طرح شهید سردار سلیمانی و آغاز چهلمین دوره مسابقات ورزشی درون مدرسه ای که در دبیرستان شهید مهدی پور شهر تهران برگزار شد ضمن اشاره به بهره برداری از ۱۰۱۷ پروژه ورزشی درون مدرسه ای اظهار نمود: نیاز داشتیم بتوانیم در جهت کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی و اجرای بهتر رویدادهای ورزشی، فضای ورزشی مناسب را در مدارس ایجاد نماییم که خوشبختانه امروز این امر محقق شده است.
وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش رویکرد تمام ساحتی دارد و حوزه تربیت بدنی در دوره جدید مدیریتی، رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته و برنامه ها و اقدامات متنوعی در این مدت انجام شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر که از امروز چهلمین دوره مسابقات ورزشی درون مدرسه ای شروع می شود، اظهار داشت: این رویداد ورزشی درون مدرسه ای با رویکرد مشارکت طلبی دانش آموزان و خانواده ها در اجرای برنامه ها صورت می گیرد و هدف ما این بوده است که مسئولیت پذیری دانش آموزی و مشارکت طلبی آنها در اجرای فرایندهای تعلیم و تربیت را تقویت نماییم.
وی ادامه داد: این رویدادها به نام شهدای مظلوم مدارس دخترانه زینبیه و ثارالله آذربایجان شرقی مزین شده است که در سال ۱۳۶۵ توسط رژیم بعثی با پشتوانه و حمایت منافقان و کشورهای غربی آماج بمباران هوایی و موشکی قرار گرفتند.
ستاری فرد با اشاره به اینکه در حاشیه این مراسم و در روز نخست هفته تربیت بدنی، تفاهمنامه همکاری مشترکی میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان در حوزه ورزش بانوان و ورزش همگانی منعقد خواهد شد، اظهار داشت: هدف ما اینست که حداقل در ۱۲۰۰ دبیرستان شبانه روزی دخترانه، ۱۲۰۰ پایگاه ورزش همگانی و قهرمانی ایجاد نماییم. دانش آموزان ما درشبانه روزی ها ساکن زیست کامل دارند که فرصت خوبی برای تقویت ورزش، استعدادیابی و پرورش این استعدادها است.
وی افزود: به دنبال این هستیم ورزش صبحگاهی را با زنگ زورخانه و مرشد خوانی آغاز نماییم و در صبحگاه دانش آموزی ورزش زورخانه ای را اجرا نماییم. بدین سان این ورزش باستانی که توسط خود دانش آموزان اجرا می شود، در محیط مدرسه و جامعه نهادینه می شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در خاتمه اظهار داشت: ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشنهاد کرده است که تفاهمنامه سه جانبه ای را جهت تجهیز مدارس و ایجاد زیرساخت مناسب برای توسعه ورزش داشته باشیم. آغاز ورزش یعنی آخر لغزش ها و صدمه های اجتماعی و در تلاشیم با تجهیز مدارس بتوانیم فضای پرنشاطی برای تخلیه هیجانات دانش آموزان، افزایش شادی و نشاط در محیط مدرسه ایجاد نماییم.1401/07/27
10:03:09
0.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه