افت سطح سواد کودکان

افت سطح سواد کودکان

پروژه آسان: به گزارش پروژه آسان، سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش با استناد به نتایج آزمون بین المللی پرلز و افت سطح سواد کودکان، اذعان کرد: برای رسیدن به میانگین جهانی و افزایش شناخت دانش آموزان نسبت به پدیده های پیرامون، توسعه فرهنگ کتابخوانی ضروریست.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، طرح تجهیز کتابخانه کلاسی با عنوان «یار مهربان» در دبستان «حضرت» از روستای قرمز تپه شهرستان پاکدشت بصورت همزمان با ۳۲ مدرسه از ۳۲ استان کشور آغاز شد.
در این مراسم که با حضور مسئولین ارشد شهری و روستایی این شهرستان برگزار شد؛ نجفی، سرپرست معاونت آموزش ابتدایی اظهار داشت: این طرح با هدف اجرای صحیح برنامه درسی و اهداف سند تحول بنیادین و تحقق تربیت تمام ساحتی به عنوان یکی از با اهمیت ترین برنامه های معاونت آموزش ابتدایی در دستور کار این معاونت قرار گرفت.
وی در توضیح مراحل اجرائی این طرح اضافه کرد: کتب منتخب با بررسی برخی از کتاب‎های حوزه کودک و باتوجه به اهداف و رویکرد های برنامه درسی دوره اول و دوم ابتدایی، متناسب با ساحت های شش گانه تعلیم و تربیت ازطریق یک تیم ارزیاب و با همکاری معاونت پرورشی، تربیت بدنی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش وپرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انتخاب شدند.
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی با استناد به نتایج آزمون بین المللی پرلز و افت سطح سواد کودکان، اذعان کرد: برای رسیدن به میانگین جهانی و افزایش شناخت دانش آموزان نسبت به پدیده های پیرامون، توسعه فرهنگ کتابخوانی ضروریست.
نجفی اضافه کرد: چشم انداز اجرائی این طرح در سه مرحله، طی سه سال تحصیلی (۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴) و در کلیه‌ی کلاس های دوره‌ی ابتدایی است که درگام دوم مناطق روستایی، عشایری و مرزی (تعداد ۱۲۶ هزار ۵۲۲ کلاس درس) مدنظر قرار دارد که در این جهت کمک خیرین، سازمانها و نهادها یاری رسان ما خواهد بود.
سرپرست معاونت آموزش ابتدایی در تشریح برنامه اجرائی طرح اظهار داشت: اختصاص ۱۵تا۲۰ دقیقه به مطالعه (۲ کتاب در ۳ روز هفته، در کلاس درس فارسی) و استفاده از روش های صامت خوانی، خواندن کتاب با لحن مناسب توسط معلم و یا یکی از دانش آموزان و بحث و گفتگو در ارتباط با موضوع کتاب مورد تاکید است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، نجفی بازآفرینی یک داستان توسط دانش آموزان، خلاصه نویسی کتاب، تبدیل داستان به نمایش، نقاشی برداشت‎های دانش آموزان از داستان، تهیه‌ی درخت مطالعه در کلاس درس و راه های خلاقانه دیگر را که به انتخاب معلم است نیز از دیگر اقدامات مناسب برای ارتباط گرفتن کودکان با کتاب معرفی نمود.
او در آخر اظهار داشت: انتظار می رود مطالعه‌ی روزانه‌ی کتاب علاوه بر تحقق اهداف برنامه درسی و تقویت مهارت خواندن، موجب ارتقای سطح فرهنگ، دانش و مهارت گردد و رشد زبانی، عاطفی، شخصیتی و اجتماعی را برای فرزندانمان به همراه داشته باشد.
منبع:

1401/09/01
21:39:12
0.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه