افزایش ۳ برابری سهم دولت در پروژه های خیرساز

افزایش ۳ برابری سهم دولت در پروژه های خیرساز

به گزارش پروژه آسان، مشاور رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اعلان اینکه بیش از 30 درصد کلاس های درس در سراسر کشور به همت خیرین راه اندازی می شود اظهار داشت:  با افزایش تعهدات خیرین، سهم تخصیصی دولت هم بیش از سه برابر شده است.


شهره صادقی در گفت و گو با ایسنا، به تبیین اهمیت ساخت مدرسه خصوصاً در مناطق محروم پرداخت و اظهار داشت: علم آموزی جایگاه رفیعی در آموزه های دینی و آحاد مردم دارد. آموزش وپرورش پویا، پایه پیشرفت و آبادانی کشور است و به همین خاطر مدارس که محل تربیت و علم آموزی هستند باید، ایمن، نشاط انگیز و همراه با امنیت روانی باشند.
وی به روند مشارکت خیرین در امر خیر مدرسه سازی اشاره نمود و اظهار داشت: تلاش خیرین مدرسه ساز در ساخت واحدهای آموزشی، تجهیز و نوسازی آنها قابل تقدیر است.
مشاور رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار خیر و نیکوکار عضو مجمع خیرین مدرسه ساز کشور هستند و ساخت فضاهای آموزشی با مشارکت خیرین در جریان است.
صادقی با اعلان اینکه بیش از ۳۰ درصد کلاس های درس در سراسر کشور به همت خیرین راه اندازی می شود عنوان کرد: ما نیز تمام تلاش خودرا برای حمایت و پشتیبانی از خیرین برای تکمیل فضاهای آموزشی به کار بسته ایم، به شکلی که با افزایش تعهدات خیرین خوشبختانه سهم تخصیصی دولت هم بیش از سه برابر شده است.
وی افزود: همچون سیاست های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، توسعه فرهنگ نیکوکاری، خیرخواهی و بسترسازی برای توسعه فضاهای آموزشی کشور است. در همین راستا در طول سال مبادرت به برگزاری همایش ها و پویش هایی برای جذب خیرین می کند. به عنوان مثال در آخرین اقدام در جشنواره خیرین مدرسه ساز اردبیل، خیرین برای ساخت ۱۶۵۲ کلاس درس تعهد کردند.
مشاور رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره ی میزان تعهدات خیرین و فضاهای آموزشی تولید شده در کشور امسال نیز اظهار داشت: طی سال قبل خیران به میزان ۳۳۰۰ میلیارد تومان برای ساخت مدارس تعهد کرده اند که این پروژه در دست اجراست.
صادقی که قبل از این مسئولیت اداره کل توسعه مشارکت های سازمان توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس کشور را عهده دار بود اظهار داشت: اعتماد به بانوان برای پذیرفتن مسئولیت و پست های مدیریتی در دولت سیزدهم، مورد اهمیت و شایسته توجه است؛ امید است این فرهنگ سازمانی بیش از پیش نهادینه شده و جایگاه بانوان در عرصه های مدیریتی وزارت آموزش وپرورش ارتقاء یابد.
منبع:

1401/09/09
10:10:22
0.0 / 5
254
تگهای خبر: آموزش , علم , كلاس , مدارس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه